SON DAKİKA
havaGoogle News

İŞ DÜNYASINA GÜVEN VERDİ

Son Güncelleme :

06 Mayıs 2023 - 10:37

İŞ DÜNYASINA GÜVEN VERDİ

14 Mayıs Genel Seçimleri’nde Milliyetçi Hareket Partisi Balıkesir 2. Sıra’dan Milletvekili Adayı olan Harun Algül BANSİAD’ın düzenlediği ve Milletvekili adaylarının Bandırma’nın sorunları ve talepleri konusunda görüşlerini açıkladığı toplantıda bilgisi, siyasi tecrübesi ve konulara hakimiyeti ile adeta iş dünyasına güven verdi.

Şehir Planlama konusunda uzun yıllardır Türkiye genelinde sürdürdüğü çalışmaların yanısıra Bandırma’nın yerel siyasetinde 10 yılı aşkın meclis üyeliği görevlerinde bulunan Algül, toplantıya hem partisi MHP hem de bileşeni olduğu Cumhur İttifakını temsilen katıldı. Algül Bandırma’nın kökleşmiş sorunlarına olan hakimiyeti, bilgisi ve çözüm noktasında Bandırma’dan seçilebilecek bir adayı işaret etmesi ile iş dünyasından pozitif not aldı.

Türkiye genelinde bir çok ilde yerel yönetimler ile özel kurum – kuruluş ve müteşebbislerin yanısıra Bandırma’da da gerek yerel yönetimlerin gerekse müteşebbislerin bir çok projesinin altında imzası bulunan Algül, şehrin sağlık, ulaşım, kara-hava ve deniz yolları ile ticaret ve istihdam alanlarındaki kronikleşen bir çok sorununa meclis çatısı altında ve Bandırma – Balıkesir- Ankara üçgenini sağlam şekilde oluşturarak çözüm bulunabileceğini ifade etti.

İL OLMA ÇAĞRISINA , BAHÇELİ’NİN PROJESİ İLE CEVAP VERDİ

Bandırma’nın artık kaybedecek bir 5 yılı daha olmadığı ve bir an önce kronikleşen sorunlarına çözüm bulunarak vilayet olma mantığı ile hareket edilmesine vurgu yapan iş dünyası ise MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Cumhuriyetin 100. Yılında 100 il” projesini hatırlatan Algül’den istediği cevabı almış oldu. Bandırma’da yaşamayan fakat seçim zamanı aday olan ithal vekillerden olmadığını ve seçildiğinde de adresinin yine Bandırma olacağını ve Bandırma sokaklarında olacağını vurgulayan MHP Milletvekili Adayı Algül, iş dünyası temsilcilerinin Bandırma’nın hızla ihtiyacı olan Çevre yolları, yeni kavşaklar, 1/5000’lik planlama, yeni istihdama yönelik çalışmalar, Tıp Fakültesi ve Hastane Binası, Yeni Stadyum gibi bir çok konuda ortaya sunmuş olduğu taleplere ise teknik bilgisi, konuların gelişimindeki hakimiyeti ile samimi ve güven duyulan cevaplar vermesi dinleyenlerin gözünden kaçmadı.