SON DAKİKA
hava 27°Google News

ZIPKINLA BALIK AVLAMA ŞAMPİYONASI TAMAMLANDI

Son Güncelleme :

02 Haziran 2024 - 16:20

ZIPKINLA BALIK AVLAMA ŞAMPİYONASI TAMAMLANDI

Balıkesir’in Erdek ilçesinde gerçekleştirilen 34. Erkekler ve 3. Kadınlar CMAS Zıpkınla Balık Avlama Avrupa-Afrika Şampiyonası tamamlandı.

Dünya Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu (CMAS) ile Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) işbirliğiyle Erdek’te düzenlenen ve Türkiye’nin ilk kez ev sahipliği yaptığı, 34. Erkekler ve 3. Kadınlar CMAS Zıpkınla Balık Avı Avrupa-Afrika Şampiyonası’nda Kadın Milli Takımımız ikinci, Erkek Milli Takımımız ise şampiyon oldu.

Sporcular, Erdek’in İlhanlar Mahallesi açıklarında bulunan Alkoz Adası’nda dalış gerçekleştirdiler. Ukrayna, Tunus, İspanya, Portekiz, Norveç, Karadağ, Libya, İtalya, Yunanistan, Fransa, Finlandiya, Danimarka, Güney Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Hırvatistan, Bulgaristan, Cezayir, İngiltere ve Türkiye’den 6 kadın, 18 erkek takımı kıyasıya yarıştı.

Daha sonra Erdek’in Ocaklar Mahallesi’nde avlanan balıkların tartım işlemi gerçekleştirildi. Yarışmada iki günde toplanan puanlara göre sıralamalar belirlendi. Akşam saatinde ise ödül töreni gerçekleştirildi ve şampiyona sona erdi.

Kadınlar Bireysel
1- Amandine Gomez  (Fransa)
2- Ivana Bralic   (Hırvatistan)
3- Lidija Vukic   (Norveç)

Erkekler Bireysel
1- Hakan Gencer   (Türkiye)
2- Fahrihan Uysal  (Türkiye)
3- Antonio Buratovic  (Hırvatistan)

Kadın Takım 
1- İspanya
2- Türkiye 
3- Hırvatistan

Erkek Takım

1- Türkiye

2- Hırvatistan

3- İspanya