SON DAKİKA
havaGoogle News

YKS’de ilk 100’e Giren Öğrenciler Bandırma’dan Çıktı

Son Güncelleme :

24 Temmuz 2023 - 17:06

YKS’de ilk 100’e Giren Öğrenciler Bandırma’dan Çıktı

Sayısal’da Türkiye 93. Yağız Efe İnce ve Eşit Ağırlık’ta Türkiye 47.’si Kaan Çelik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan’dan ödüllerini aldılar.

Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan bu yıl YKS Türkiye’de sayısal ve eşit ağırlık dalında ilk 100’e giren öğrencileri İlçe Milli Eğitim binasında ağırlayarak tebrik etti. Konuşmasında, yoğun bir eğitim öğretim döneminin sonunda nihayet ders tatilimize eriştik ve sonuçlarımızı aldık. Bandırma hem YKS de hem LGS’de son derece verimli bir sezon geçirdi. Öğrencilerimiz de bizi dereceye girerek gururlandırdılar. Öğrencilerimizin burada bulunan ailelerini ve öğretmenlerini de tebrik ediyorum.” dedi.

Ayrıca Bandırma’dan sadece lise öğrencilerinden 1550 öğrencinin TYT’ye, 1350 öğrencinin ise AYT’ye girdiğini belirtti. Enerjisa Bandırma Fen Lisesi Müdür Baş Yardımcısı Taner Yıldırım, “Bandırma’dan 3-5 yıl içerisinde Türkiye birincisi çıkartacağız. Sabancı Vakfı’nın sonu ‘S’ ile biten bir protokol kapsamında öğrencilere sağladığı Türkiye’deki bütün firmalarda iş imkanı bulabilecek, üretici ve geliştirici ARGE gibi yerlerde çalışabilecekler.” dedi.

Enerjisa Bandırma Fen Lisesi öğrencisi Yağız Efe İnce sayısal da Türkiye 93. olarak ilk 100’e girdi. Üniversite tercihi olarak Boğaziçi Üniversitesi ve Koç Üniversitesi arasında kaldığını belirten Yağız Efe, şehir olarak İstanbul’u hem daha metropolitan olmasından dolayı hem de fırsatların şehri olduğu için tercih edeceğini dile getirdi. Boğaziçi’nin küçüklükten beri hayali olduğunu belirtti. Aynı zamanda TEKNOFEST ve TUBİTAK’a katılan ve projeler hazırlayan Yağız Efe ilerisi için de girişimcilik alanında farklı şirketler kurmak istediğini belirtti.

Bandırma Bahçeşehir Koleji öğrencisi Kaan Çelik eşit ağırlıktan Türkiye 47. olarak ilk 100’e girdi. Kaan üniversite tercihi olarak Ankara Üniversitesi, TOBB Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi ve Bilkent Üniversitesi arasında seçim yapacağını belirterek üniversite sürecinde de siyaset ve uluslararası ilişkiler alanında Çift Anadal yapmak istediğini dile getirdi.