SON DAKİKA
hava 21°Google News

YAZMIŞTIK! BANDIRMA BELEDİYESİ’NE AİT 2 ARAZİ SATIŞA ÇIKARILDI

Son Güncelleme :

08 Mayıs 2024 - 12:12

YAZMIŞTIK! BANDIRMA BELEDİYESİ’NE AİT 2 ARAZİ SATIŞA ÇIKARILDI

Bandırma Belediye Meclisi’nin Mayıs Ayı Meclis Toplantısı’nda Belediye Başkanı Dursun Mirza’ya 100 milyon liralık borçlanma yetkisi verildi. Belediyeye ait 2 arazinin satışa çıkarılması ile ilgili gündem maddeleri de oy çokluğuyla kabul edildi.

Bandırma Belediye Meclisi’nin Mayıs Ayı Meclis Toplantısı’ndan önce, “TOLGA TOSUN HAKLI MI ÇIKIYOR? BELEDİYE ARAZİLERİ SATIŞA ÇIKARILACAK!” başlığı adı altında, Belediye Başkanı Dursun Mirza’nın borçlanma yetkisi isteyeceğini ve arazi satışlarının gündeme getirileceğini yazmıştık. Bazı sosyal medya bu habere tepki göstermiş, bazıları da Belediye Başkanı Dursun Mirza’yı eleştirmişti.

Mayıs Ayı Meclis Toplantısı’nda gündeme getirdiğimiz haberin varsayıma dayanmadığı ortaya çıktı. Dursun Mirza’nın kaynak yaratmak adına meclisten 100 milyon lira borçlanma yetkisi alacağı ve toplam 200 milyon liralık kaynak yaratmak adına değeri yüksek olan birkaç arazi satışı için de meclisten satış yetkisi isteyeceğini net bir şekilde yazmıştık.

Bandırma Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantısı’nda, Mülkiyeti Bandırma Belediyesi’ne ait Yeni mahalle, 1858 Ada, 6 Nolu parselin satışı için oy çokluğuyla Encümene yetki verildi. Mülkiyeti Bandırma Belediyesi’ne ait 600 Evler Mahallesi,1650 Ada, 3 Nolu parselin satışı için oy çokluğuyla Encümene yetki verildi.

AK Parti ve MHP’li belediye meclis üyelerinin konu hakkındaki kat karşılığı satılması ve satışlarla ilgili bir komisyon oluşturulması önerisinde bulundu. Başkan Dursun Mirza, “Daha rahat bir dönemde olsak önerileri değerlendirebilirdik. Ancak belediyemizin paraya ihtiyacı var. Kaynak yaratmamız lazım. Kaynağa ihtiyacımız olduğu için encümene devrediyoruz,” diye yanıt verdi.

Gündemin 5’inci maddesinde 100 milyon liralık borçlanma yetkisinin Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’ya verilmesi talep edildi. Belediyenin kendini çevirebilmesi için bu yetkinin gerekli olduğunu belirten Başkan Dursun Mirza, “Gördüğünüz gibi belediyemiz için kaynak yaratmaya çalışıyoruz. Belediyemizin borçlarını ödememiz lazım. Halka verdiğimiz sözleri tutmamız lazım, yatırımları yerine getirmemiz lazım. Bu nedenle bu borçlanma yetkisine ihtiyacımız var,” dedi.