SON DAKİKA
havaGoogle News

YAĞAN BEREKET BANDIRMA’NIN ÇİLESİ OLMAYA DEVAM EDİYOR

Son Güncelleme :

05 Aralık 2023 - 10:47

YAĞAN BEREKET BANDIRMA’NIN ÇİLESİ OLMAYA DEVAM EDİYOR

Bandırma’da, her yağmur yağdığında aynı kabus yaşanıyor. Başta Kaşif Acar ve İnönü Caddeleri olmak üzere yollar göle dönüyor. Altyapı eksikliği Bandırma halkını ve esnafını zor duruma düşürüyor.

Yağmur yağdığında aynı soru soruluyor. Menfez ve rögar temizliğini kim yapacak? Bu sorunun yanıtını verelim. Yasaya göre menfez ve rögar temizliği, Baski’nin ( Balıkesir Su ve Kanalizasyon Dairesi)’nin yetki alanında. Baski’nin her ay düzenli olarak temizlik yapması gerekiyor. Bandırma halkı, bu sorunun cevabını bilmek istiyor. Her ay katı atık ve çevre temizliği adı altında abonelerden toplanan vergiyi, nerelere harcıyor?

Olayın başka bir boyutuna bakalım. Yağan her yağmurdan sonra, Baski ve Bandırma Belediyesi arasında yetki çatışması yaşanıyor. Bana göre, Bandırma Belediyesi, “Onların yapamadığını biz yapıyoruz.” Açıklaması trajikomikti. Bandırma halkının sorunları çözmesi için oy verip seçtiği insanlar suçu birbirilerine atıyor. Bandırmalılar, sorunların ortak akılla çözülmesini istiyor. “Filler tepişiyor çimenler eziliyor.” Olan yine Bandırma halkına oluyor.