SON DAKİKA
hava 22°Google News

UMDUĞUNU BULAMAYAN NECMİ SERT, İYİ PARTİ ÜYELİĞİNDEN İSTİFA ETTİ

Son Güncelleme :

11 Şubat 2024 - 17:53

UMDUĞUNU BULAMAYAN NECMİ SERT, İYİ PARTİ ÜYELİĞİNDEN İSTİFA ETTİ

İYİ Parti’nin Bandırma’daki Kurucu İlçe Başkanı Necmi Sert, ilçe başkanlığı görevinin ardından parti üyeliğinden de zehir zemberek sözlerle istifa etti. Necmi Sert’in ismi daha önce Belediye Başkan Adaylığı için konuşuluyordu.

İYİ Parti’nin Bandırma’daki Kurucu İlçe Başkanı Necmi Sert, partinin politikalarına yönelik sert eleştirilerle dolu bir istifa açıklamasıyla parti üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu. Daha önce Bandırma Belediye Başkan Adaylığı için kollarını sıvayan Necmi Sert’in partisinden umduğunu bulamamasının da bu istifa kararında etken olduğu konuşuluyor. Necmi Sert’in basın mensuplarıyla olan diyalog ve ilişkiler noktasında da sorunlar yaşadığı bilinmekteydi.

Necmi Sert, sosyal medya hesabı üzerinden istifası ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “Bandırma’da Kurucusu olduğum Kurucu İlçe Başkanlığı ve 3.Dönem İlçe Başkanlığı yaptığım İYİ Parti’den; Partinin kuruluş ilke ve amaçlarından uzaklaşması, mevcut iktidarın değirmenine su taşıyan politikaların izlenmesi, Cumhurbaşkanlığına layık gördüğü Belediye Başkanlıklarının desteklenmemesi, 14 Mayıs 2024 Genel Seçimlerinde partisine oy vermeyenlerin ve verdirmeyenlerin baş tacı edildiği, fakat gece gündüz emek verenlerin parti dışına itildiği, Ahde vefa ve emeğe saygının olmaması gibi sebeplerden dolayı an itibariyle istifa etmiş bulunmaktayım.” dedi. / Umut Osman Sunci