SON DAKİKA
havaGoogle News

TÜRKİYE KENT KONSEYLERİ PLATFORMU’NDAN MİLLİ EĞİTİM BAKANI TEKİN’İN AÇIKLAMASINA TEPKİ

Son Güncelleme :

20 Aralık 2023 - 17:56

TÜRKİYE KENT KONSEYLERİ PLATFORMU’NDAN MİLLİ EĞİTİM BAKANI TEKİN’İN AÇIKLAMASINA TEPKİ

Türkiye Kent Konseyleri Platformu’ndan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in açıklamasına tepki geldi; “Anayasanın hükümlerinin ihlal edildiğini endişe ile görmekteyiz.”

 

Türkiye Kent Konseyleri Platformu, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in, “Sizin tarikat-cemaat dediğiniz bizim STK dediğimiz yapılarla toplasanız 10 tane protokolümüz vardır. Ve ben bu protokollerle bize hizmet eden, destek olanlara da teşekkür ediyorum. Onlarla da protokol yapmaya devam edeceğiz,” sözlerine tepki gösterdi.

 

Türkiye Kent Konseyleri Platformu Dönem Başkanı Serdar Polat yaptığı açıklamada, “Türkiye Kent Konseyleri Platformu olarak laik ve bilimsel eğitimi savunmaktayız. Bu bağlamda eğitimde laikliğe aykırı gerçekleştirilen uygulamalara yönelik görüşlerimizi kamuoyu ile paylaşmıştık. Geçtiğimiz günlerde Yasa ve Anayasamızın yasakladığı tarikat ve cemaatleri, sivil toplum örgütleri olduklarını söyleyip meşrulaştırarak açık şekilde Anayasanın hükümlerinin ihlal edildiğini endişe ile görmekteyiz. Bu açıklama hakkında yetkilileri göreve davet ediyor; laik ve bilimsel eğitimin savunucusu olduğumuzu bir kez daha kamuoyu ile paylaşıyoruz,” dedi.

 

Haber: Umut Osman Sunci