SON DAKİKA
hava 10°Google News

TÜRK HAVA KURUMU 99 YAŞINDA

Son Güncelleme :

16 Şubat 2024 - 12:50

TÜRK HAVA KURUMU 99 YAŞINDA

Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatıyla 16 Şubat 1925 tarihinde kurulan Türk Hava Kurumu’nun 99’uncu kuruluş yıl dönümü törenle kutlandı.

Türk Hava Kurumu’nun 99’uncu kuruluş yılı, Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan törenle kutlandı. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından, Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu gerçekleşti. Daha sonra, Türk Hava Kurumu Bandırma Şube Başkanı Varol Memişler, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.

Türk Hava Kurumu’nun tarihi boyunca dünyada parmakla gösterilecek çok sayıda başarıya sahip olduğunu ifade eden Varol Memişler, “Türk Hava Kurumu 5 yıldır dezenformasyon ile mücadele ediyor. Çok güçlü bir dezenformasyonla karşı karşıyayız. Bu dezenformasyon kurumumuzun itibarını zedeliyor. 5 senedir de kayyum süreci içerisinde bulunuyoruz. Şunu unutmayalım ki Mustafa Kemal Atatürk, Türk Hava Kurumu’nu kurmuş ve bu güzide kurumu Türk Milleti’ne armağan etmiştir,” dedi.

Türkiye’nin havacılık sanayisindeki başarısının, Türk Hava Kurumu’nun varlığına dayandığını vurgulayan Varol Memişler sözlerini, “Unutulmasın ki Türkiye Cumhuriyeti var oldukça, Türk Hava Kurumu’ da var olacaktır,” diye noktaladı. Umut Osman Sunci – Meriç Onbaşı