SON DAKİKA
hava 27°Google News

TÜM EMEKLİLERİN SENDİKASI 25 MAYIS’TA İKTİDARA SES YÜKSELTECEK

Son Güncelleme :

18 Mayıs 2024 - 11:00

TÜM EMEKLİLERİN SENDİKASI 25 MAYIS’TA İKTİDARA SES YÜKSELTECEK

Tüm Emeklilerin Sendikası, emeklilerin haklarının ve ekonomik koşullarının iyileştirilmesi amacıyla 25 Mayıs’ta birçok il ve ilçede eş zamanlı miting düzenleyecek.

Tüm Emeklilerin Sendikası, 25 Mayıs’ta Antalya, Burhaniye, Bursa, Fatsa, Eskişehir, İstanbul, İzmir ve Tarsus’ta yapacağı büyük mitinge hazırlanıyor. Tüm Emeklilerin Sendikası Bandırma Temsilcisi Muharrem Malçok, konu ile ilgili bir açıklama paylaştı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Biz Tüm Emeklilerin Sendikası olarak 25 Mayıs’ta Antalya, Burhaniye, Bursa, Fatsa, Eskişehir, İstanbul, İzmir ve Tarsus’ta alanlarda olacağız. AKP iktidarına sesimizi tekrar duyuracağız. Tüm Emeklileri bu sese güç vermeye davet ediyoruz.

Tüm Emeklilerin Sendikası olarak diyoruz ki; hayat çok pahalı çekilmez, oldu. Çalışanlar, öğrenciler, Emekliler aç ve perişan durumdadırlar. Maliye bakanlığınca tasarruf tedbirleri uygulanacağı söylenmekte olup, Tedbirler çalışana ve Emekliye uygulanacağı apaçık ortadadır. Saray yandaşları zengin iş çevresi tasarruf tedbirlerinden bir haberdirler. Biz Emekliler bunu kabul etmiyoruz. Bizim taleplerimiz açık ve nettir.

1-Geçinemeyen milyonlarca emekliyiz. 10 bin lira ile geçinilmez. En düşük emekli maaşı bu gün işe başlayan memur maaşı kadar olmalıdır.

2-Bayramlarda 3000 TL sadaka değil yılda 4 kez, asgari ücret kadar ikramiye istiyoruz.

3-Devlet hastaneleri ve özel hastanelerden tedavi ve tetkikler ücretsiz olmalıdır.

4-2008 de yürürlüğe konan Sosyal Güvenlik Yasası derhal iptal edilmeli ve intibak yasası çıkartılmalıdır.

5-Emekliye toplu sözleşmeli sendikal haklar verilmeli ve bu konuda yargıda devam eden tüm davalar sonlandırılmalıdır.”