SON DAKİKA
hava 22°Google News

TÜED İKRAMİYEYİ YETERLİ BULMADI; “TALEBİMİZ EN AZ 5 BİN LİRAYDI”

Son Güncelleme :

29 Şubat 2024 - 14:09

TÜED İKRAMİYEYİ YETERLİ BULMADI; “TALEBİMİZ EN AZ 5 BİN LİRAYDI”

Türkiye Emekliler Derneği, emekli bayram ikramiyesinin 3 bin lira olarak güncellenmesini yeterli bulmadı. Bandırma Şube Başkanı Ahmet Türkmen, “bu rakam beklentileri karşılamadı. Talebimiz en az 5 bin liraydı,” dedi.

Türkiye Emekliler Derneği Bandırma Şube Başkanı Ahmet Türkmen, emeklilerin bayram ikramiyesine yapılan yüzde 50 oranındaki zamma tepki gösterdi. Ahmet Türkmen, ikramiyelerin yüzde 50 arttığını ancak enflasyona bağlı olarak her şeyin yüzde 100 zamlandığını dile getirerek, “3 bin lira hiçbir emeklinin beklentisini karşılamaz. Bizim talebimiz en az 5 bin liraydı. 3 bin lira emeklinin cebine girdiği gibi gidecek,” ifadesinde bulundu.

Ahmet Türkmen, “Emeklinin bayram ikramiyesi bin 500 liradan 3 bin liraya çıkarıldı. Bu %50’lik artış beklentileri karşılamıyor. Emeklilere yaşam standartlarını artıracak düzeyde bir ikramiye verilmeliydi. Ancak maalesef alım gücünü artıracak bir miktar değil. Emeklilerin ekonomik sıkıntıları göz önüne alındığında, en azından 5 bin lira gibi bir miktarın olması gerekiyordu,” diye konuştu.

Ahmet Türkmen, emeklilere yapılan artışların sadece yüzeysel bir çözüm olduğunu belirterek, “Gerçek anlamda emeklilerin yaşam standartlarını yükseltecek adımlar atılması gerekiyor. Emekliye verilen Ocak zammı da zaten yeterli seviyede değildi. Emekliye seyyanen zam verilmesi lazım. Ekonomik olarak zor günler geçiren emekliler, daha fazla destek ve adaletli bir paylaşım bekliyor,” dedi. / Umut Osman Sunci – Mercan Çakas