SON DAKİKA
hava 26°Google News

“TOPRAĞA VEFA, GELECEĞE BEREKET’’

Son Güncelleme :

20 Şubat 2024 - 14:29

“TOPRAĞA VEFA, GELECEĞE BEREKET’’

Büyükşehir Belediyesi Erdek’in Tarımına Güçlü Destek Veriyor
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Erdek’in tarım ve hayvancılık sektöründeki gelişimine önemli destekler vererek çiftçilerin yaşam koşullarını iyileştiriyor. Büyükşehir, Erdek’in tarımsal potansiyelini artırmak için çeşitli destekler ile aynı zamanda bölgenin ekonomik ve sosyal gelişimine katkı sağlıyor.

“Büyükşehir, Erdek’in Çiftçilerine Güçlü Destek Sağlıyor”

Büyükşehir Belediyesi, Erdekli çiftçilere tohum, gübre, ilaç, sulama sistemleri, tarımsal depolama ve süt tankları gibi geniş destekler sunarak üreticiye tam destek sağlıyor.
Erdek’te gerçekleşen 21 probiyotik dağıtımı, tohum gibi önemli desteklerle çiftçilerin gücünü artıran Büyükşehir, aynı zamanda 26 bin adet tıbbi aromatik fide ve fidan desteği, onlarca damızlık ırk desteği ve yüzlerce metrekare sera naylonu desteğine bulunarak, Erdekli çiftçilerin sürdürülebilir büyümesine katkı sağlıyor.

“Tarla Yollarının Açılması, Çiftçilere Büyük Fırsatlar Sunuyor”

Büyükşehir Belediyesi, Erdek’te çiftçilere yönelik desteklerini sürdürerek, tarımın gelişimine katkı sağlıyor. Yapılan çalışmalarla tarla yollarını açan Büyükşehir Belediyesi, çiftçilerin tarımsal faaliyetlerini daha etkin bir şekilde sürdürebilmelerine olanak tanıyarak verimliliği artırıyor.