SON DAKİKA
hava 10°Google News

TOLGA TOSUN HAKLI MI ÇIKIYOR? BELEDİYE ARAZİLERİ SATIŞA ÇIKARILACAK!

Son Güncelleme :

07 Mayıs 2024 - 13:57

TOLGA TOSUN HAKLI MI ÇIKIYOR? BELEDİYE ARAZİLERİ SATIŞA ÇIKARILACAK!

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’nın devralınan borçlarla ilgili söylemlerinin gerçeği yansıtmadığını ifade eden Tolga Tosun, “Yeni satışların mı alt yapısı hazırlanıyor? Neyin alt yapısını hazırlıyorsun?” diye sormuştu. Dursun Mirza’nın yeni arazi satışları için belediye meclisinden yetki isteyeceği ortaya çıktı.

Önceki dönem Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Belediye Meclis Toplantısı’nda Dursun Mirza tarafından kendisine yönelik yapılan söylemlere belgelerle yanıt vermiş, bu söylemlerin gerçek dışı olduğunu ve Dursun Mirza’nın kamuoyunu aldattığını ifade etmişti. Tolga Tosun, Dursun Mirza’nın belediyenin borcu konusunda rakamları çarpıttığını dile getirerek, Bandırma Belediyesinin toplam borcunun 110 milyon lira olduğunu açıklamış ve Dursun Mirza’ya, “Yeni satışların mı alt yapısı hazırlanıyor? Neyin alt yapısını hazırlıyorsun?” diye sormuştu.

Güncel gelişmelere göre Dursun Mirza’nın kaynak yaratmak adına meclisten 100 milyon lira borçlanma yetkisi isteyeceği öğrenildi. Dursun Mirza’nın toplam 200 milyon liralık kaynak yaratmak adına değeri yüksek olan birkaç arazi satışı için de meclisten satış yetkisi isteyeceği ortaya çıktı. Bu gelişmeler kamuoyunda, “Tolga Tosun haklı mı çıkıyor?” diye soru işaretleri oluşturdu.