SON DAKİKA
hava 21°Google News

Tezgahlarda balık çeşidi azaldı

Son Güncelleme :

16 Şubat 2024 - 10:46

Tezgahlarda balık çeşidi azaldı

Marmara Denizi’nde etkisini gösteren fırtına nedeniyle, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Bandırma Su Ürünleri Hali’ndeki tezgahlarda balık çeşidi azaldı, fiyatlar ise arttı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Bandırma Su Ürünleri Hali’nde, Marmara Denizi’ndeki fırtına sebebiyle balıkçı teknelerinin denize açılamaması, avlanma sürecini olumsuz etkiledi. Bu durum, Bandırma Su Ürünleri Hali’nde balık tezgahlarında çeşitliliğin azalmasına ve fiyatların yükselmesine neden oldu. Balık fiyatları ile ilgili bilgi veren Ramazan Dere, hamsinin 150 liradan, istavritin 70 liradan ve sardalyanın 50 liradan satıldığını ifade ederken hava koşullarının yanı sıra artan mazot fiyatlarının da fiyatlara etki ettiğini dile getirdi.

Ramazan Dere, “Bugün Bandırma Su Ürünleri Hali’nde çeşitlerimiz kısıtlı. Mezgit ve karides gelmeye başladı ancak fiyatları pahalı. Mezgit ve karidesin fiyatları 200 lira bandında. Mazot fiyatlarının artmasıyla balık fiyatlarında da artış söz konusu oldu. Vatandaş hamsinin 150 liraya çıkması nedeniyle istavrit ve sardalyaya yönelmiş durumda. 2 gündür sert bir hava var, tekneler bağlı. Önümüzdeki günlerde hava koşullarının düzelmesiyle fiyatların düşmesini bekliyoruz,” dedi.