SON DAKİKA
havaGoogle News

Süper Kupa maçıyla ilgili neler yaşandı? İşte detaylarıyla maç iptali ve gelişmeler…

Son Güncelleme :

30 Aralık 2023 - 16:59

Süper Kupa maçıyla ilgili neler yaşandı? İşte detaylarıyla maç iptali ve gelişmeler…

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da Süper Kupa maçı öncesinden meydana gelen “Atatürk” krizinin ardından futbolcular talepleri kabul edilmezse maça çıkmayacaklarını belirtmişti. Peki, iptal edilen Süper Kupa maçıyla ilgili neler yaşandı? İşte detaylarıyla maç iptali ve gelişmeler…

Süper Kupa maçı öncesinden meydana gelen “Atatürk” krizinin ardından futbolcular talepleri kabul edilmezse maça çıkmayacaklarını belirtmişti. Kriz çözülmeyince Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad‘da gerçekleşecek olan Süper Kupa maçının iptal edildiği açıklandı.

Maç öncesinde yaşanan krize tepki olarak maçın taraflarının sahaya çıkmama kararı ile başlayan süreçte neler oldu? İptal edilen Süper Kupa maçıyla ilgili neler yaşandı? İşte detaylarıyla maç iptali ve gelişmeler…

Süper Kupa maçı iptal edildi!

Süper Kupa maçı öncesinden meydana gelen “Atatürk” krizinin ardından futbolcular talepleri kabul edilmezse maça çıkmayacaklarını belirtmişti. Süper Kupa maçı iptal edildi.

TFF ve 2 kulüpten ortak açıklama

Federasyon ve kulüpler açıkladı. Süper Kupa ileri bir tarihe ertelendi. Türkiye Futbol Federasyonu, Fenerbahçe Spor Kulübü ve Galatasaray Spor Kulübü ortak bir açıklamada bulundu.

Süper Kupa’da kriz sonrası kulüplerden Atatürk paylaşımları

Galatasaray ve Fenerbahçe arasındaki Süper Kupa maçı yaşanan krizin ardından iptal edildi. Birçok kulüp, yaşanan gelişmeler sonrasında Mustafa Kemal Atatürk paylaşımları yaptı.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin istifası istendi

Fenerbahçe ve Galatasaray’ın bugün Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da oynayacağı Süper Kupa Finali öncesi kriz yaşandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan beklenen hamle geldi.

Suudi yetkililer Galatasaray ile Fenerbahçe’nin uçaklarının kalkmasına izin vermiyor!

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında Suudi Arabistan’da oynanması planlanan Süper Kupa finalinin ‘Atatürk’ skandalı sonrası iptal edilmesinin ardından ülkeye dönmeye çalışan iki takımın uçaklarının kalkmasına Suudi yetkililerin izin vermediği öğrenildi.

Arabistan’da skandal üstüne skandal!

Suudi Arabistan’da oynanması planlanan ve yaşanan bir takım olay sonrası iptal edilen Süper Kupa mücadelesi öncesi tribünde bulunan taraftarlar “Mustafa Kemal Atatürk’ün Askerleriyiz” şeklinde tezahürat yaptı ve İstiklal Marşımızı okumak istedi. Stat yönetiminden bunun üzerine skandal bir hamle geldi.

Siyasilerden Süper Kupa ile ilgili peş peşe paylaşımlar!

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında Suudi Arabistan’da oynanması planlanan Turkcell Süper Kupa maçının ertelenmesiyle ilgili siyasilerden peş peşe paylaşımlar geldi.

Galatasaray ve Fenerbahçe yurda döndü!

Süper Kupa’nın ileri bir tarihe ertelenmesinin ardından Galatasaray ve Fenerbahçe kafileleri yurda döndü. Taraftar grupları, takımları ortak karşılamak üzere havalimanlarına akın etti.

Ertelenen Süper Kupa finali dünya basınında yer buldu

Uluslararası spor basını Galatasaray-Fenerbahçe karşılaşmasının ertelenmesini internet sitelerinin ana sayfalarından duyurdu. Gazeteler, krizin Atatürk tişörtü giyilmesi ve takımların sahaya çıkarken taşımak istedikleri pankartlar nedeniyle başladığını yazdı.

Süper Kupa’nın organizatörü olan şirketten açıklama!

Süper Kupa maçının organizatörü olan ve Suudi Arabistan Devleti destekli turizm şirketi Riyadh Season, erteleme kararının ardından açıklama yaptı. Açıklamada, “Anlaşmaya rağmen, iki takım da anlaşmaya uymaması üzücü oldu” denildi.