SON DAKİKA
havaGoogle News

Simpsonlar’ın 2023 yılında gerçekleştiği iddia edilen tahminleri!

Son Güncelleme :

22 Aralık 2023 - 10:21

Simpsonlar’ın 2023 yılında gerçekleştiği iddia edilen tahminleri!

Simpsonlar, bu yıl bir çok tahminle yeniden hayranlarını şaşkına çevirmeyi başardı. İşte sosyal medyayı kasıp kavuran 2023 Simpsonlar tahminleri.

Mynet’in haberine göre, Hayranlarının beğenisini toplamayı başaran Springfield sakinleri ve Simpsons ailesi daha gerçekleşmeden büyük dünya olaylarını tahmin etmesiyle ünlü. Komplo teorilerinin ve sosyal medyanın ilgisini çeken kehanetleriyle Simpsonlar, 2023 yılında da hayranlarını şaşkına çevirmeyi başardı. Geçmişte The Simpsons‘ın yaratıcıları Donald Trump‘ın Amerika Başkanı seçileceğini , Lady Gaga‘nın Super Bowl‘da olacağını ve hatta koronavirüs salgınını öngörmüştü. Bu yıl ise öngörüleri sosyal medyanın gündemine yerleşti.

BARBİE ÇILGINLIĞI

Lisa Malibu Stacy’ye Karşı” isimli bölümde haber spikeri Kent Brockman‘ın yeni Malibu Stacy bebeğinin piyasaya sürülmesiyle ilgili uzun bir konuşma yapıyor. Lisa, Malibu Stacy bebeğinin yaratıcılarına daha feminist mesaj taşıyan bir oyuncak yapmaları konusunda meydan okurken bu anlar gerçek hayattaıi Greta Gerwig’e benzetildi.

TWITTER’IN DEĞİŞİMİ

Bu yılın en tuhaf dönüşümlerinden biri de Twitter’ın tamamen yeniden markalaşarak ‘X’ adını alması oldu. Elon Musk, platformu geçen yılın Ekim ayında 44 milyar dolara satın aldıktan sonra Nisan ayında Twitter‘ın iş ortaklarına Twitter’ın adının X Corp olarak değiştirildiğini belirten bir e-posta gönderdi.

Simpsonlar bunun olacağını zaten görmüştü. Hayranlar, 2012’deki “Ned ‘n’ Edna’s Blend Agenda” adlı bölümde Homer’ın telefonunda oldukça benzer bir uygulamanın bulunduğunu ve bunun Musk’ın yeni logosuna benzediğini fark etti.

RADYOAKTİF BALIK

Bu yıl gerçekleşen daha tuhaf ‘tahminlerden’ birinde, Simpsonlar izleyicileri Japonya Başbakanı Fumio Kishida’nın balık yemesi ile çizgi filmin bir bölümü arasında bir bağlantı gördü. Politikacının, radyoaktif suyun salınımına ilişkin güvenlik kaygılarını ortadan kaldırmak için Fukushima sahilindeki sulardan ‘güvenli ve lezzetli’ balık yediği videoya çekildi.

Simpsons hayranları bunu 1990 yılında Bay Burns‘ün nükleer santralden kaynaklanan kirlilik nedeniyle mutasyona uğradığı söylenen üç gözlü bir balığı yediği bir bölüme bağladılar.

TAHTA KURUSU İSTİLASI

Simpsons‘ın 24. sezonundaki “Ucuz Kürsü Romanı (Pulpit Friction)” isimli 18. bölümünde Fransa, İngiltere ve ABD’yi ele geçiren tahta kurusu sorunun öngörüldüğü iddia edildi.

TİTANİK DENİZALTI TRAJEDİSİ

1912 yılında batan Titanik‘in Atlas Okyanusu‘ndaki enkazına turistik amaçla sefer yaparken kaybolan Titan denizaltısı tüm dünyanın gündemindeydi. Sosyal medyadan yapılan paylaşımlarda kullanıcılar Simpsons’ın 2006 yılındaki bir bölümünde kaybolan denizaltını bildiği söylendi.

Homer’s Paternity Coot başlıklı 2006 bölümünde Homer, su altı ‘hazine turuna’ çıktı ve uzun süredir kayıp olan babası Mason ile yeniden bir araya geldi. Gezileri sırasında baba-oğul ikilisi batık bir gemi bulmaya çalıştı. Bölümde Homer’ın mercan mağarasında sıkıştığı ve “oksijen düşük” uyarısı verildiği anlar yer aldı.

TRUMP’IN TUTUKLANMASI

Simpsonlar’ın eski ABD Başkanı hakkında doğruyu bulmayı başardığı pek çok öngörüsü buluyor. Efsanevi dizi “Lisa Malibu Stacy’ye Karşı” bölümünde onun da tutuklanacağı tahmin edilmişti. Haber spikeri Kent Brockman oyuncak bebeklere dair yaptığı 28 dakikalık konuşmasını ‘Başkan tutuklandı’ sözleriyle bitirmişti.