SON DAKİKA
havaGoogle News

Seçil Erzan bugün 2. kez hâkim karşında

Son Güncelleme :

12 Ocak 2024 - 10:27

Seçil Erzan bugün 2. kez hâkim karşında

Aralarında Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera ve Selçuk İnan’ın da bulunduğu ve şikayetçi sayısının artmasıyla toplam 21 kişinin dolandırıldığı iddiasıyla 252 yıla kadar hapsi istenen banka şube müdürü Seçil Erzan ile birlikte 7 sanık bugün hakim karşısına çıkacak.

Normalin üstünde yüksek gelir vaadiyle aralarında Arda TuranEmre BelözoğluFernando Muslera gibi ünlü isimlerin de olduğu çok sayıda kişiyi dolandıran Seçil Erzan ilk kez 20 Kasım’da hâkim karşısına çıktı.

İlk duruşmada 11 şikâyetçi ifade verdi. Erzan ile diğer sanıklar da savunmalarını yapmıştı. Mahkeme ara kararında, tutuklu sanıklardan Atilla Yörük ve Nazlı Can’ın tahliyesine, Erzan ve Ali Yörük’ün tutukluluk halinin devamına karar verdi.

İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülecek 2’nci duruşmada da Semih Kaya, menajeri Fırat Özdemir, Erzan’ın kuzeni Tanın Yılmaz ile eşi Merve, Fatih Terim’in eski yardımcısı Müfit Erkasap’ın eşi Nur Erkasap, eski erkek arkadaşı avukat Candaş Gürol, Mustafa Sefa, Nilgün Arabacı, Gülsenal Bayramova, Oğuzhan Özerk ve Bülent Onat’ın tanık olarak dinlenmeleri bekleniyor. Mahkemenin kararı doğrultusunda Buse Terim Bahçekapılı, Bülent Çeviker, Emre Belözoğlu, İsmail İbrahim Çağlar, Arda Turan ve Selçuk İnan da duruşmada müşteki olarak ifade verecek.

Milliyet’in haberine göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, 18 isim şikâyetçi olarak yer alırken bu sayısı 21’e çıktı. Şikayetçi sayısının artmasıyla Seçil Erzan için “Özel Belgede Sahtecilik” ve “Tacir veya Şirket Yöneticisi Olan ya da Şirket Adına Hareket Eden Kişilerin Ticari Faaliyetleri Sırasında Dolandırıcılık” suçlarından istenen ceza oranı da 77 yıldan 252 yıla kadar hapis talebine çıktı.

7 SANIK VAR

■ Seçil Erzan: Tutuklu
■ Ali Yörük: Tutuklu
■ Nazlı Can: 20 Kasım’da tahliye edildi.
■ Atilla Yörük: 20 Kasım’da tahliye edildi.
■ Asiye Öztürk: Tutuksuz yargılanıyor.
■ Kerem Can: Tutuksuz yargılanıyor.
■ Hüseyin Eligül: Tutuksuz yargılanıyor.