SON DAKİKA
hava 19°Google News

SAĞLIKLI YAŞAM ALANINA BAZ İSTASYONU KURULMASINI PROTESTO ETTİLER

Son Güncelleme :

26 Ekim 2023 - 11:10

SAĞLIKLI YAŞAM ALANINA BAZ İSTASYONU KURULMASINI PROTESTO ETTİLER

Bandırma Belediyesi General Balcı Çamlığı’nda kurulacacak olan baz istasyonuna karşı, vatandaşlar sosyal medya üzerinden bir araya gelerek protesto düzenlediler.

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde, Bandırma Belediyesi General Balcı Çamlığı Sağlıklı Yaşam Alanı’nda bir cep telefonu operatörüne ait kurulmak istenen baz istasyonu tepkilere neden oldu.

Sosyal medya üzerinden örgütlenen vatandaşlar, bu sabah erken saatlerde bir araya gelerek konuyla ilgili protesto gerçekleştirdiler. Vatandaşlar, alkış ve sloganlarla tepkilerini gösterirken her sabah General Balcı Çamlığı’nda buluşup protestoya devam edeceklerini kaydettiler.

Bandırma Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Yağar da protesto eylemine katılanlar arasındaydı. Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Yağar, baz istasyonu kurulmak istenen arazinin Milli Savunma Bakanlığı’nın sorumluluğunda olduğunu, konunun Bandırma Belediyesi’yle bir ilgisinin bulunmadığını ancak belediye olarak bu girişime karşı çıkacaklarını belirtti.

Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Yağar konuyla ilgili, “Alanın üst kullanım izni sadece park, bahçe ve yeşil alan yapmak üzere belediyemize teslim edilmiştir. Baz istasyonu kurmak isteyen ilgili firma gerekli izinleri Milli Savunma Bakanlığı’ndan almış. Kamuoyunda yanlış bir algı var. Bandırma Belediyesi’nin burada bir çivi çakmaya bile yetkisi yoktur. Belediyemiz baz istasyonu yapılmasına karşıdır,” dedi.