SON DAKİKA
hava 16°Google News

“PSİKOLOJİ PENCERESİNDEN ENGELLİLİK KAVRAMINA BAKIŞ” ADLI SÖYLEŞİ DÜZENLENDİ

Son Güncelleme :

02 Aralık 2023 - 18:47

“PSİKOLOJİ PENCERESİNDEN ENGELLİLİK KAVRAMINA BAKIŞ” ADLI SÖYLEŞİ DÜZENLENDİ

Bandırma Belediyesi ve Bandırma Kent Konseyi iş birliği ile düzenlenen “Psikoloji Penceresinden Engellilik Kavramına Bakış” konulu söyleşi gerçekleştirildi.

“3 Aralık Dünya Engelliler Günü” kapsamında, “Psikoloji Penceresinden Engellilik Kavramına Bakış” konulu söyleşi ve “Engelsiz” adlı kitabın söyleşi-imza etkinliği düzenlendi. Psikolog Melda Dönmez ve Yazar Gizem Kuruoğlu tarafından verilen söyleşide engelli bireylerin toplum içindeki başlıca sorunlarına ve psikolojik dünyalarına dikkat çekildi. Programa Kent Konseyi Başkanı Serdar Polat, Belediye Meclis Üyesi Merve Polat ve vatandaşlar katıldı.

Psikolog Melda Dönmez, “Psikoloji penceresinden engel ve engellilik kavramlarına bakış” konuları üzerinden söyleşini gerçekleştirdi. Yazar Gizem Kuruoğlu ise kitabının ön sözünü okuyarak, engelli bireylerin iç dünyasına dair dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Belediye Meclis Üyesi Merve Polat, programın sonunda Psikolog Melda Dönmez ve Yazar Gizem Kuruoğlu’na teşekkürlerini sunarak günün anısına çiçek takdim etti.

Haber: Umut Osman Sunci