SON DAKİKA
havaGoogle News

ÖZTAYLAN’DAN YENİ SANAYİ SİTESİ MÜJDESİ

Son Güncelleme :

07 Mart 2024 - 18:10

ÖZTAYLAN’DAN YENİ SANAYİ SİTESİ MÜJDESİ

AK Parti Bandırma Belediye Başkan Adayı Mehmet Cemal Öztaylan, sanayi esnafıyla bir araya geldi. Cemal Öztaylan, yeni bir küçük sanayi sitesinin yapılacağına dair esnafa söz verdi.

AK Parti Bandırma Belediye Başkan Adayı Mehmet Cemal Öztaylan, 31 Mart Yerel Seçimleri’nden önce saha çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bandırma Sanayi Esnafıyla kahvaltı programında buluşan Cemal Öztaylan, belediye başkanı olduğu dönemde yaptığı çalışmaları anlatarak Bandırma için hazırladığı yeni projeleri açıkladı.

Seçildiği takdirde sanayinin yan yolunun yapılacağını belirten Bandırma Belediye Başkan Adayı Cemal Öztaylan, “Yerel seçimlerde kimin kazanacağını, Bandırma’da 15 yıldır tamir edilmeyen caddelerini sokaklarını, sanayinin yollarını, cumhuriyet meydanı taşlarını yapabilecek miyiz yoksa bu durumlara 5 yıl daha katlanacak mıyız? Bende sizler kadar merak ediyorum. İnsanların en hayırlısı, insanlara en hayırlı işleri yapandır. Ben bu hayatta yalan söylemeyi, çalmayı ve çaldırmayı bilmem. El emeği, göz nuruyla çalışan insanlara hizmet etmek ve en iyi imkânlara kavuşmanızı sağlamak biz idarecilerin görevidir. Eksiğim vardır, ben her zaman elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. 2-3 yıldan beri sanayinin yan yolunun yapılması için resmen yalvardık ama yapmadılar. Çoğu gitti azı kaldı, kışı gitti yazı kaldı. Seçime 20 gün kaldı. Eğer ben de sanayinin yan yolunu 1 Nisan’da başlayıp 5 Nisan’da bitirmezsem adam değilim,” ifadesinde bulundu.

Sanayi esnafına, yeni bir küçük sanayi sitesinin yapılacağı müjdesini de veren Öztaylan, “Benim için en mübarek insanlar, alın teriyle para kazanan insanlardır. Bandırma’da 1/5000’lik planlarda 7 tane yerin imara açılması talep edildi. 7 yerin 6’sı bakanlık tarafından uygun görülmedi. Happy Center’ın arkasındaki yer sanayi sitesi yapılması için Bandırma Belediyesi tarafından değil, Büyükşehir tarafından talep edildi. Depremle ilgili yeni rezerve alanları yaratmak için yasa çıktı. Devlete ait olan yerler için Büyükşehir Belediyesi talepte bulundu. 649 bin 719 metrekare alanda Büyükşehir tarafından 1/1000’liklerle ve 1/5000’likler yapıldıktan sonra statüsü değiştirilerek sanayi yapılmasına ilişkin kararı Bandırma belediyesi olarak İlk meclis toplantısında Büyükşehir Belediyesine ileteceğiz,” dedi.