SON DAKİKA
havaGoogle News

ORMAN HAFTASI KAPSAMINDA FİDAN DİKİM ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Son Güncelleme :

21 Mart 2024 - 18:19

ORMAN HAFTASI KAPSAMINDA FİDAN DİKİM ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

21-26 Mart Orman Haftası etkinlikleri kapsamında, Bandırma’da anaokulu öğrencilerine fidan ve ağaç sevgisi aşılamak amacıyla fidan dikim töreni düzenlendi.

Ayyıldız Mahallesi’nde gerçekleşen etkinlik, renkli ve coşkulu anlara sahne oldu. Ahmet Baş Anaokulu’nun bahçesinde gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğine, İlçe Kaymakamı Engin Aksakal, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Boz, Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, Jandarma Komutanı Bnb. Ahmet Tunç, Orman İşletme Müdürü Faruk Yüksek Tuna, Ayyıldız Mahalle Muhtarı Ali Derman ve çeşitli kurum müdürleri katıldı. Öğrencilerin de aktif katılımıyla gerçekleşen etkinlik, “Geleceğimiz nefesimiz, yeşil vatanımız” sloganıyla anlam kazandı.

Orman İşletme Müdürü Faruk Yüksek Tuna, açılış konuşmasında doğanın bizlere sunduğu değerleri koruyarak gelecek kuşaklara aktarma misyonuna vurgu yaptı. Fidan dikimi ile yeşilliklerle çevrili bir gelecek oluşturmanın önemine değinen Tuna, ormanların sevgi ve sorumlulukla korunması gerektiğini dile getirerek katılımcılara teşekkür etti.

Fidan dikim töreninde ilçe protokolü ve öğrenciler, çam, servi, leylandi, defne, manolya gibi çeşitli ağaç türlerini bahçenin farklı noktalarına dikerek doğayla buluşturdu. Öğrenciler, fidanların toprağa güvenle yerleştirilmesi, geleceğe umutla bakmanın ve yeşilliklerle dolu bir çevrenin inşasına katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşattı.