SON DAKİKA
hava 10°Google News

ONUR GÖÇMEZ, “KIRGINIM, KENDİ ŞEHRİME BANDIRMALI OLDUĞUMU BİR TÜRLÜ ANLATAMADIM”

Son Güncelleme :

07 Mayıs 2024 - 13:02

ONUR GÖÇMEZ, “KIRGINIM, KENDİ ŞEHRİME BANDIRMALI OLDUĞUMU BİR TÜRLÜ ANLATAMADIM”

Bandırmaspor Onursal Başkanı Onur Göçmez, Bandırmaspor’un 2019-2024 arası dönemini değerlendirdiği basın toplantısı gerçekleştirdi. Onur Göçmez, “Kırgınım, kendi şehrime Bandırmalı olduğumu bir türlü anlatamadım” dedi.

Bandırmaspor Onursal Başkanı Onur Göçmez, gerçekleştirdiği basın toplantısında Bandırmaspor’da geçen 5 yıllık süreci ve takımın mali durumu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Onur Göçmez, “Bandırmalı olduğumu bir türkü kendi şehrime anlatamadım,” diye sitemde bulunarak bunun için kırgın olduğunu dile getirdi.

Onur Göçmez, “Ben memleketime olan borcumu ödemek için yola çıktım. Çocuklar artık dışarda Bandırmaspor formasıyla dolaşıyor ve bana Onur abi diyorlar. Bu çok kıymetli bir şey. Ben kavgayı hiç sevmedim ama son dönemde ayrışma, kavga iklimi oldu. Omuz omuza dedik, omuz yerine tekme yedik. Çok farklı noktaya geldik. Demek kıymeti, değeri unutmuşuz. Biz sadece Bandırmaspor için mücadele verdik. Bundan sonra Bandırmaspor’un geri gitmesine izin vermeyin. Bandırmaspor, Türk futbolunun en önemli değeri haline geldi. Bandırmaspor artık gündem belirliyor,” dedi.

Onur Göçmez, konuşmasının devamında geçmiş yönetimlerden kalan tüm borçları kapattıklarını ve kulübün mali durumunu güçlendirdiklerini belirtti. Onur Göçmez, “2018-2019 döneminde UÇK dosyaları 5.9 milyon TL ödeme yapılarak kapatıldı. İcra dosyaları 2.5 milyon TL ödeme yapılarak kapatıldı. Şu anda Bandırmaspor güvenilir ve kredi çekebiliyor. 10.8 milyon TL ödeme yapılarak önceki yönetimlere borcumuzu kapattık. 2018-2019 toplam borcumuz 3.2 milyon Euro borç ile devralındı. Sponsorluk ve reklam gelirleri 2019’da 2.5 milyon TL idi. 2024 itibariyle 48 milyon TL’ye çıkardık. Transfer gelirlerini artırarak futbolcuların Bandırmaspor’u tercih ettiği bir takım haline geldik,” dedi.

“Sosyal tesis için cebimizden harcadığımız tüm miktarı Bandırmaspor’a hibe ediyoruz.”

Göçmez, “Şu an Bandırmaspor’un Avrupa standartlarında 3 tane idman sahası var. Kulüp binamız modern bir yapıya ulaştı. İnbordo sosyal tesisi yapıldı. Cebimizden yaptığımız tüm bu yatırımları kulübe hibe ediyoruz. Eskiden 10 futbolcu bir tuvaleti kullanıyordu. Bugün 2bin metrekareye yayılmış saunası, buz odası, yemekhanesi, soyunma odaları olan Süper Lig seviyesinde bir tesisimiz var. Bu tesisin maliyeti 75 milyon lira tuttu,” diye konuştu.

“Bandırmaspor’un borcu 4.7 milyon Euro.”

Bandırmaspor’un toplam borcunun 4.7 milyon Euro olduğunu kaydederek konuşmasına devam eden Onur Göçmez, “Benim kulüpten alacaklarım 35 milyon lira. Ben alacağımı kulübün icraya verilmemesi için naklen gelir hakkına koydurduğum temliklerden 8 yılda alacağım. Bandırmasporun dışa borcu yoktur. Kendi evlatlarına borcu olsun ki kontrol ve denetim olsun. Biz her zaman yeni yönetime destek de oluruz,” ifadesinde bulundu.

“Bandırmaspor büyük bandırma taraftarına emanet.”

Onur Göçmez, 13 Mayıs’taki genel kurul öncesi seçilecek yeni başkan adaylarına da seslendi. Göçmez, “Bandırmaspor’u büyük Bandırma taraftarına emanet ediyoruz. Biz hep Bandırmalıydık, bundan sonra da Bandırmalıyız. Her zaman mücadele edeceğiz, gözümüz kulağımız burada olacak. Bizim istediğimiz, bizim bıraktığımız bayrağın daha ileri taşınmasıdır. Burada en büyük olan Bandırmaspor’dur. Burada kimse bireysel gücünü göstermemelidir. Herkes cesur olsun. Bandırmaspor’un önü açıktır. Bence çok adaylı bir seçim olması lazım. Planlarınızda başka bir şey varsa biz geri döneriz. Bandırmaspor artık hep ileri gidecek. Artık basketbola ağırlık vereceğiz. Bordo BK nerenin takımıdır? Tabi ki Bandırma’nın takımıdır. Bordo Basket takımını şampiyon yapacağız,” sözleriyle konuşmasını noktaladı.