SON DAKİKA
hava 16°Google News

Onur Göçmez, iftarın ardından gazetecilerin sorularını da yanıtladı

Son Güncelleme :

29 Mart 2023 - 9:27

Onur Göçmez, iftarın ardından gazetecilerin sorularını da yanıtladı

Bandırmaspor Kulübü Onursal Başkanı Onur Göçmez, gazetecilere iftar verdi. Göçmez, iftarın ardından gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

Yeni Spor Yasası hakkında bilgiler veren Göçmez, yasaya göre spor kulüplerinin artık İçişleri Bakanlığı’na değil, Spor Bakanlığı’na bağlanacağını belirterek, isteyen kulübün, yeni yasaya göre “Anonim Şirket” olacağını, istediği takdirde kulübün futbol lisansının oluşturulacak “Bordo Sportif A.Ş.”ye devredileceğini açıkladı. Bu konudaki ilk adımı, Süper Lig kulüpleri dahil ilk kez Bandırmaspor Kulübü’nün attığını vurgulayan Göçmez, şunları söyledi,

“Bu konuda karar verme yetkisi Bandırmaspor genel kurulundadır. Ancak şunu belirteyim ki, içinde bulunduğumuz sistemle Bandırmaspor’un ayakta kalması mümkün değil. Kulübümüzün büyük borcu bulunuyor. Bu borcun yüzde 90’ı ise bana olan borç. Yani bu sistemle kulüp hep bana borçlanıyor. Bu doğru bir yapı değil. Tabii ki bu borcumu alacağım. Bu sürdürülebilir bir durum değildir. Yeni yasaya göre yapılacak şirketleşmenin, şu anda şirket olan kulüplerin durumu ile ilgisi yoktur. Bu uygulama tamamıyla farklı yapılanmadır. Profesyonellerin, tüm borç yükünü uhdelerine alarak kulübü yönetmesi anlamına gelir. Kısacası artık sistemin, kimseye muhtaç olmadan kendi kendini yönetmesi gerekiyor.”

Bandırmaspor’un, bu yılki genel performansından memnun olmadığını belirten Göçmez, “Ancak yine de play-off yarışından kopmadık. Bodrumspor’u yendiğimiz takdirde yedinci sıraya yükselerek, play-off hattında yer alacağız” dedi.

Göçmez, stadın ışıklandırılması veya yeni stat yapımının bu koşullarda gerçekleşmesini mümkün görmediğini sözlerine ekledi.

Önder Balıkçı