SON DAKİKA
havaGoogle News

OLASI BİR FACİAYA DUYARSIZ MI KALINIYOR

Son Güncelleme :

12 Aralık 2023 - 15:50

OLASI BİR FACİAYA DUYARSIZ MI KALINIYOR

Sunullah Mahallesi’nde Bağlar Sokak ve 17. Sokak’ı birbirine bağlayan köprü acil bakım istiyor. Aynı noktada meydana gelen toprak kayması çevredeki binaları da tehlikeye sokuyor.

Sunullah Mahallesi’nde bulunan tren yolu yaya üst geçidi, toprak kayması ve çürüyen bağlantı ayaklarıyla tehlike saçıyor. Her gün yüzlerce kişinin kullandığı köprü acil bakım bekliyor ancak Sunullah Mahalle Muhtarı Şener Arabacılar’dan aynı bölgeye dair korkutan bir uyarı daha geldi. Arabacılar, binaların da toprak kayması nedeniyle risk altında olduğunu kaydederek Bandırma Belediyesi’ni göreve davet etti.

Konu ile ilgili konuşan Sunullah Mahalle Muhtarı Şener Arabacılar, “Devlet Demir Yolları 3. İşletme Müdürlüğü’nden bize yazı gelmişti. 3.5 metre yükseklikte İstinat duvarını yaptıklarını, onun dışındaki duvarın ise belediyenin yükümlülüğünde olduğuna dair bize yazı gönderdiler. Ben bu yazı ile birlikte Belediye Başkanımız Tolga Tosun’a gittim. Seçimlerden önce de kendisine söz konusu alanı göstermiştik. Bize seçimi kazandığı takdirde sorunlu yeri yapacağını söylemişti. Şimdiye kadar bir çivi bile çakılmadı. Seçimden sonra da kendisini ziyaret ettim ama bir yol alamadık.

Şu an yağmurlar başladı ve toprak kum gibi eriyor. Ben sadece köprüden değil, binalardan da ürküyorum. Çünkü toprak kaymakta. Binalar tehlikede. Belediye önlem almalı. Belediye insanlar öldükten sonra mı sorumluluk alacak. Bu binalar tehlikeye girerse suçlu kim? Devlet Demir Yolları’nın yazısı belediyeye geldi. Bunları kendileri de biliyor. Tolga Bey de biliyor. Sanırım bunu es geçecek, öyle anlıyorum artık,” dedi.

Haber: Umut Osman Sunci – Meriç Onbaşı