SON DAKİKA
hava 27°Google News

NECMİ SERT’E VEKİLİN YANINDA SOĞUK DUŞ

Son Güncelleme :

04 Kasım 2023 - 15:31

NECMİ SERT’E VEKİLİN YANINDA SOĞUK DUŞ

İYİ Parti Milletvekili Turhan Çömez’in gazetecileri ziyaretinde, İYİ Parti Eski İlçe Başkanı ve Belediye Başkan Aday Adayı Necmi Sert’e yönelik yapılan basına uzak olduğu eleştirisi soğuk duş etkisi yarattı.

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, Bandırma İlçe yönetimi ve Bandırma Belediye Başkan Adayı Adayı-Eski İlçe Başkanı Necmi Sert ile beraber Bandırma Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyarette bulundu. Milletvekili Turhan Çömez’e çeşitli sorular soran gazeteciler, Necmi Sert’e yönelik eleştiride de bulundular.

Basın, Necmi Sert’i tanımıyor.

Bir basın mensubu, Necmi Sert’in basına uzak olduğunu, kendisiyle ilçe başkanlığı döneminden bu yana tanışamadığını, bu yüzden de kendisini tanımadığını söyledi. Orada bulunan diğer gazeteciler de bu söyleme karşı çıkmazken, Necmi Sert ise vekilin yanında sessiz kalmayı tercih etti.

6 yıldır iki gazeteci ile görüşmüş.

Ziyaret sonrasında gazetecilerin yanına gelen Necmi Sert, kendisine yönelik yapılan bu eleştiriye sitem etti. Necmi Sert, akıllara durgunluk veren bir savunma yaparak bugüne dek iki gazeteci ile canlı yayın yaptığını ileri sürdü. Necmi Sert 2017 yılından buyana İYİ Parti ilçe başkanlığı görevini yürütürken geçtiğimiz günlerde Bandırma Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı için istifa etmişti.