SON DAKİKA
havaGoogle News

NECMİ SERT ADAY ADAYLIĞINDAN ÇEKİLDİ

Son Güncelleme :

06 Aralık 2023 - 15:39

NECMİ SERT ADAY ADAYLIĞINDAN ÇEKİLDİ

Necmi Sert, İYİ Parti’den Bandırma Belediye Başkanlığı için aday adayı olmak amacıyla İlçe Başkanlığı görevinden istifa etmişti. Necmi Sert, son olarak Belediye Başkanlığı aday adaylığından da çekildi.

Necmi Sert, Bandırma Belediye Başkanlığı Aday Adaylığından çekildiğini duyurdu. Necmi Sert, sosyal medya hesabından paylatışı duyurusunda “İYİ Parti’nin Balıkesir’de huzuru bulabilmesi ve başarılı olabilmesi için helalleşmeye ihtiyacı vardır,” sözlerine yer vererek bundan böyle İYİ Parti’de hiç bir yere ve makama aday veya aday adayı olmayacağını belirtti.

Necmi Sert’in aday adaylığından çekildiğini duyurduğu açıklama şu şekilde;

“Değerli dostlarım; İYİ Parti Balıkesir de huzuru bulabilmesi ve başarılı olabilmesi için helalleşmeye ihtiyacı vardır. Helalleşmenin olabilmesi için;
1- Partimiz için çok fazla emek harcayan ( maddi manevi) çok başarılı bir İl Başkanlığı dönemi geçiren Özlem URAL hanımefendiye gerekli ilgi, ihtimam göstermelidir.

2- Büyük yalan ve iftiralar ile görevlerinden aldırılan Altıeylül İlçe Başkanımız İsmail Özay Başkanım ve Susurluk İlçe Başkanımız İsmail ÇAKIR başkanıma iade itibarları verilmeli eğer kabul ederlerse görevlerine tekrar iade edilmelidirler. Çünkü bu iki İlçe Başkanımız Balıkesir’de en başarılı İlçe Başkanlarımızın başında gelmekteydiler Altıeylül İlçe Başkanımız Balıkesir de ki toplam İYİ Parti üye sayımızın %21’ni tek başına gerçekleştirmiş bir Başkanımızken görevden aldırılmış (hem de seçmenlere 20 gün kala) ve görevden alınması bir milletvekiline mal olmuştur. Susurluk İlçe Başkanımız İsmail ÇAKIR Başkanımız da İlçesinde Belediye Başkanlığını kazandırmış bir İlçe Başkanıdır. Bu iki Başkanımızın görevlerinden aldırılmasının temel sebebi Balıkesir de partinin yeniden dizayn edilmek istenmesi ve delege çoğunluğu elde etme düşüncesidir.

3- Bundan böyle hiç bir hal ve şartta İl Kongrelerine müdahale edilmemeli ve delegenin hür iradesiyle seçimini yapması sağlanmalıdır. Bu konu ile ilgili çok şey yazabilirim ama buradan yazmam.

4-Bunlar olmazsa ne olur derseniz ne olacağını hep beraber yaşayıp göreceğiz.

NOT: Bundan böyle İYİ Partide hiç bir yere ve makama aday veya aday adayı değilim.
Bütün dostlarıma saygılar sunuyorum.”

Haber: Umut Osman Sunci