SON DAKİKA
havaGoogle News

MÜFTÜ PEHLİVAN’DAN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

Son Güncelleme :

06 Şubat 2024 - 10:20

MÜFTÜ PEHLİVAN’DAN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

Bandırma Müftüsü Dr. Abdülhamid Pehlivan, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayınlayarak bu mübarek gecenin fazileti ile ilgili bilgiler paylaştı.

Bandırma Müftüsü Dr. Abdülhamid Pehlivan, Miraç Kandili’nin önemini vurgulayarak yayınladığı mesajında, “Sevgili Peygamberimiz Miraç’tan bize üç büyük hediyeyle dönmüştür,” sözlerine yer verdi. Müftü Dr. Abdülhamid Pehlivan, Peygamberimizin Miraç’tan, tevhit inancına sahip olan herkesin ebedi kurtuluşa ereceği müjdesiyle döndüğünü ifade etti.

Müftü Dr. Abdülhamid Pehlivan açıklamasında, “Miraç, Peygamber Efendimizin şahsında tevhit, kulluk, sabır ve güzel ahlak üzere sebat edenlerin önüne açılan bir hakikat ve yükseliş ufkudur. Allah’ın birliğine, büyüklüğüne ve kudretine görkemli bir şahitlik, varlığın özüne ve anlamına yapılan olağanüstü bir yolculuktur. Bu anlamda, Sevgili Peygamberimiz Miraç’tan bize üç büyük hediyeyle dönmüştür. Birincisi, günde beş defa Rabbimizle buluşma imkânı veren “müminin miracı” namaz; ikincisi, Bakara Suresi’nin son ayetleri ve üçüncüsü ise tevhit inancına sahip olan herkesin ebedi kurtuluşa ereceği müjdesidir.

Miraç, huzur ve güven içinde bir hayatın, kan, gözyaşı, işgal, yoksulluk ve sefaletin olmadığı bir dünyanın inşası için çalışanlara Allah’ın yardım müjdesidir.

Miraç, günde beş vakit namaz ile yükselişin manasını ve hikmetini tefekkür ederek âlemlerin Rabbinin sonsuz rahmet ve merhametine ulaşmaktır. Merhameti azalan kalplerin, eşref-i mahlûkat olma bilinci zayıflayan insanlığın yeniden dirilişi için en büyük imkândır.

Miraç, bir duadır. Ve dua, Allah ile kul arasında yüksek bir bağdır. İnsanın bu dünyadaki yalnızlığını gideren en büyük buluşmadır. Bugün, duaya her zaman olduğundan daha fazla ihtiyacımızın bulunduğu bir ânı yaşıyoruz.

Bu duygularla, başta Bandırmamız olmak üzere, milletimizin ve dünyada yaşayan tüm Müslümanların Miraç Kandili kutlu olsun. Ayrıca bu mübarek gecenin, Filistin’deki kardeşlerimizin içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtuluşuna vesile olmasını yüce Rabbimden niyaz ediyorum,” dedi. / Umut Osman Sunci – Meriç Onbaşı