SON DAKİKA
hava 26°Google News

MİRZA VATANDAŞA SESLENDİ: “KOMŞUNUZUN OYUNU İSTİYORUZ”

Son Güncelleme :

13 Nisan 2023 - 13:18

MİRZA VATANDAŞA SESLENDİ: “KOMŞUNUZUN OYUNU İSTİYORUZ”

Eski Belediye Başkanı Dursun Mirza ve dönemindeki çalışma arkadaşları tarafından Kapalı Pazar Yeri ve Yaşam Alanı kompleksinde iftar yemeği düzenlendi.

İftar programına CHP İlçe Yönetimi, CHP Balıkesir dördüncü sıra milletvekili adayı Seval Bozkurt ve ikinci sıra adayı Serkan Sarı, CHP Bandırma Kadın Kolları, Gençlik Kolları, mahalle muhtarları, STK yöneticilerinin de aralarında bulunduğu kalabalık bir katılım gerçekleşti.

“Bandırma’ya yaptığımız en güzel hizmetlerden birinde Kapalı Pazar Yeri’nin sadece bir bölümünde burada bir aradayız.” diyen Dursun Mirza, Bandırma Belediyesi Kapalı Pazar Yeri ve Yaşam Alanı kompleksinin kendi döneminde yapıldığını vurgulayarak ülkenin içinde olduğu durum ve seçim hakkında açıklamalarda bulundu:

“Sosyal demokrasinin Müslümanlığa en uygun ideoloji olduğuna inanıyorum. ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ felsefesi sosyal demokrat ülkelerde devlet düzeni haline gelmiştir. Ülkemizde mülteci krizi yaşanıyor. Hiçbir mülteci Arap ülkelerine gitmiyor, Batı Avrupa ülkelerine gidiyorlar. Çünkü sosyal demokrasi var. Yani eşitlik, özgürlük, adalet var. Sosyal devlet var. Sosyal devletin içinde iş var, aş var, insanların mutlu yaşadığı bir dünya var. Bizde öyle mi? Değil. Zengin daha zengin oluyor. Fakir daha fakir. Başımızda olan hükümet zenginler hükümeti! Emeklilerimiz geçmişte ev alabiliyordu. Emeklilik parasıyla ev alıyordu, çocuklarını evlendiriyordu. Ama şimdi kirasını ödeyemiyor. Anneler, babalar market alışverişi yapamıyor. “

“VATANDAŞLAR ÖLÜYOR”

Vatandaşın dokunulmaz ve vazgeçilemez olan en önemli haklarından yaşama hakkının sağlanamadığına dikkat çeken Mirza sözlerine, “Bu ülkede bizim insanlarımız sellerde ölüyor, maden kazalarında ölüyor, depremlerde ölüyor, yangınlarda ölüyor. “ diyerek devam etti. “Pandemide maske dağıtamayan, depremzedelere hala çadır sağlayamayan bir iktidar var. Bu iktidarın değişmesi gerekir.” dedi.

“BİRE BİR ÇALIŞMALIYIZ”

Dursun Mirza, 13.Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na desteğini dile getirerek bu düzenin değişmesi için sadece parti ve kurumlara değil birey olarak herkese büyük görev düştüğünü, bire bir çalışmak gerektiğini eşe, dosta düzeni ve sorumlularını anlatmak gerektiğini söyledi. “Emekli dostu, esnaf dostu, çiftçi dostu Kemal Kılıçdaroğlu’nu cumhurbaşkanı yapmamız gerekiyor. Bu düzeni değiştirmemiz gerekiyor. Bütün oylar CHP’de toplanmalı. Güçlü bir şekilde parlamentoya girmemiz lazım. Ben sizden değil, ondan endişem yok, komşularınızın oylarını istiyorum” dedi.

CHP Balıkesir dördüncü sıra milletvekili adayı Seval Bozkurt ve ikinci sıra adayı Serkan Sarı hakkında övgülerini ve kendilerine olan desteğini de belirtip sözü Seval Bozkurt’a bıraktı.