SON DAKİKA
hava 16°


Google News

“MİLLİ ARA TEKSÜT BANDIRMASPOR’A YARAMAMIŞ”

Son Güncelleme :

28 Kasım 2023 - 9:30

“MİLLİ ARA TEKSÜT BANDIRMASPOR’A YARAMAMIŞ”

Bandırmaspor-Urfaspor karşılaşmasını değerlendiren Eski Milli Kaleci ve Futbol Yorumcusu Hüseyin Çeri, “10 günlük milli ara Bandırmaspor’a yaramamış. Takım maçta isteksizdi,” dedi.

Eski Milli Kaleci ve Futbol Yorumcusu Hüseyin Çeri, Bandırmaspor ve Urfaspor arasında oynanan 13. Hafta müsabakasını değerlendirerek, önümüzdeki hafta oynanacak Tuzlaspor maçı için uyarılarda bulundu. Hüseyin Çeri, Bandırmaspor’un milli aradan sonra isteksiz bir futbol sahaya koyduğunu belirterek Tuzlaspor’un da Urfa gibi puanlara ihtiyaç duyan yaralı bir ekip olduğunu, bu yüzden de teknik heyetin bu maça iyi tahlillerle hazırlanması gerektiğini söyledi.

Hüseyin Çeri, “Bandırmaspor 13. haftada Urfaspor ile kendi sahasında oynadığı karşılaşmayı maalesef kaybetti. Kritik bir dönemdeyiz. Bandırmaspor bu maçı kazansaydı Lig’in 2. Sırasındaki Kocaelispor ile arasındaki puan farkı 1’e düşecekti. Futbol 3 sonuçlu bir oyun ve kazanmak, kaybetmek, berabere kalmakta var.

Bir konuya değinmek istiyorum. Fikstürde maçlarımız hep Cumartesi gününe denk geliyor. Bu bir dezavantaj. Çünkü bu seyirci yoğunluğu açısından olumsuz bir durum. Pazar günü seyirci desteği daha fazla oluyor.

Bandırmaspor’un Urfaspor ile oynadığı maça gelecek olursak, Urfa ekibinin 8. dakikada attığı golle geriye düştük ve maç aynı skorla sona erdi. Bandırmaspor önemli gol pozisyonları yakaladı. Özellike Doğancan Davas 3 net gol pozisyonunu kaçırdı. Yani pozisyon yarattık ama değerlendiremedik.

Diğer yandan Urfaspor ilk yarıda daha iyi ve baskın oynayan taraftı. Bandırmaspor daha sonra oyunu topladı ancak gol pozisyonlarını hoyratça harcadı. Bandırmaspor hata yaptı Urfa gol attı ama Urfa hata yapınca Bandırmaspor gol bulamadı.

Milli maçtan dolayı 10 günlük bir ara vardı. Maalesef bu 10 günlük süre Bandırmaspor’a yaramamış. Takım maça çıkarken isteksizdi. Levent Ayçiçek oynamadı ve Mulumba’nın sahadan alınması bence bir hataydı. Hatalar sonucunda mağlup olduk,” ifadesinde bulundu.

Önümüzdeki hafta oynanacak Tuzlaspor deplasmanı ile ilgili konuşarak sözlerine devam eden Hüseyin Çeri, “Tuzlaspor da Urfa gibi alt sıralarda yer alan yaralı bir ekip. Tuzla’nın da puanlara ihtiyacı var. Teknik heyet, umarım Urfaspor maçının olumsuzluklarını iyi tahlil eder,” dedi.