SON DAKİKA
hava 10°Google News

MHP İLÇE BAŞKANI BOZKURT, “BİZ TÜRKÜZ, TÜRKÇÜYÜZ VE DAİMA TÜRK KALACAĞIZ”

Son Güncelleme :

03 Mayıs 2024 - 12:32

MHP İLÇE BAŞKANI BOZKURT, “BİZ TÜRKÜZ, TÜRKÇÜYÜZ VE DAİMA TÜRK KALACAĞIZ”

MHP Bandırma İlçe Başkanı Bekir Bozkurt, “3 Mayıs Türkçülük Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

MHP Bandırma İlçe Başkanı Bekir Bozkurt, “3 Mayıs Türkçülük Günü” dolayısıyla Türk milliyetçiliğinin önemine vurgu yaparak, bir kez daha Türkçülük ideallerine ve milli birliğe olan bağlılıklarını dile getirdi. Bozkurt, “Biz Türküz, Türkçüyüz ve daima Türk kalacağız,” sözlerine yer verdi.

Bozkurt’un yayınladığı mesaj şu şekilde; Ergenekon’dan çıkar gibi, aynı ruh aynı şuurla; Türk’üm demenin yasak olduğu bir dönemde rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş ve arkadaşları tarafından zulme karşı başlatılan “Biz Türk’üz Türkçüyüz ve daima Türk kalacağız. Bizim için Türk’lük bir kan meselesi olduğu kadar bir vicdan ve kültür meselesidir,” diyerek 3 Mayıs 1944’de başlattıkları zulme karşı direnişin sembolü olan Türkçülük günü kutlu olsun.

Türklük davası uğruna zindanlarda, tabutluklarda çile dolduran büyük Türk milliyetçilerinin bizlere emanet bıraktığı Türkçülük-Turancılık davasının yaşayan temsilcileri olarak dün olduğu gibi buğünde Türkçüyüz – Turancıyız. Türk düşmanlarının tek arzusu milletimizin birlik beraberliğini bozmaktır. Dış düşmanların, yerli; ama hiç bir zaman milli olmayan işbirlikçilerinin heva ve hevesleri dün olduğu gibi buğünde Türk’ün çelikleşmiş iradesinde yok olmaya mahkûmdur.

Bizler Türk milliyetçileri olarak Oguzkağan’dan Sultan Alparslan’a ondan Fatih’e ondan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve Başbuğ Türkeş’e günümüzde milliyetçi ülkücü iradenin temsilci Milliyetçi Harekete ve onun lideri Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’ye intikal eden Türklük gurur ve şuuru İslam ahlak ve fazileti ülküsünü yaşamaya ve yaşatmaya devam edeceğiz. Milli benliğini koruyamayan milletlerin diğer milletlerin, kültürlerine ve değerlerine boyun eğen bir dünya görüşüne zamanla aşina oldukları tarihi bir gerçektir. Bu yüzden biz milliyetçi ülkücüler olarak tarihimizi, yüksek Türk kültürünü, örfümüzü ve adaletimizi yaşamaya ve yaşatmaya azimli ve kararlıyız. Asil kanımızın ğereğini her hal ve şartta yerine getirmekten zerre kadar tereddüt etmeden hayata geçirmek en büyük gayemizdir.

Bu vesile ile 3 Mayıs 1944’te başlayan milli bilinç, milli dayanışma, milli birlik ve milli irade de göstermiştirki: Büyük Milletimizin ebediyete kadar yaşayacağına inanan Türk Milliyetçilerinin yeniden doğuş hamlesi olarak tarihe geçen diriliş gününün başlangıcıdır.

Bu vesile ile dünyanın çeşitli bölgelerinde zulüm gören soydaşlarımızın özğürlüğüne kavuşmalarını, yüce Allah’tan temenni eder “Her şey Türk için, Türk’e göre Türk tarafından” sözünün hayata geçtiği günleri görmeyi temenni ediyorum. Ebediyete intikal etmiş ülkü ve Türkçülük devlerine rahmet niyaz ederken, davasını yaşayan ve yaşatacak olan Türk milliyetçilerinin ve Turan’a kadar Kızıl Elma ülküsüne inanan bütün ülkücülerin 3 Mayıs Türkçülük gününü kutlar; Milliyetçi Türkiye’ye olan inancımızı yeniden yüksek sesle haykırarak ifade ediyoruz: “Ne Mutlu Türküm Diyene!”