SON DAKİKA
hava 22°Google News

MEHMET ATAK; “BANDIRMA’DAKİ BAŞARIMIZI BÜYÜKŞEHİR’i ALARAK TAÇLANDIRACAĞIZ”

Son Güncelleme :

16 Aralık 2023 - 16:19

MEHMET ATAK; “BANDIRMA’DAKİ BAŞARIMIZI BÜYÜKŞEHİR’i ALARAK TAÇLANDIRACAĞIZ”

CHP Bandırma İlçe Örgütü Başkanı Mehmet Atak, basın toplantısı gerçekleştirerek yerel seçim sürecini ve adaylıkları değerlendirdi. Mehmet Atak, “Bandırmamızı 4. kez kazanmak ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesini alarak, başarımızı taçlandırmak asıl görevimiz olacaktır,” ifadelerini kullandı.

 

CHP Bandırma İlçe Örgütü Başkanı Mehmet Atak, kesinleşen Aday Adaylıkları ve güncel konularla ilgili, bilgilendirme toplantısı düzenledi.

 

Mehmet Atak, yaptığı açıklamada, “20 Kasım 2023 tarihli, Mahalli İdareler Seçimleri hakkında, Genel Merkezimiz tarafından gelen genelge doğrultusunda, 21 Kasım-28 Kasım tarihleri arasında, Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı ve Belediye Meclis Üyeliği Aday Adaylığı başvuru tarihleri belirlenmiş, Aday Adaylığı Başvurularının uzatılması hakkında gelen talimat sonrasında ise 15 Aralık 2023 Cuma yani dün saat 17:00’ ye kadar uzatılarak, aday adaylık başvuru süreci tamamlanmış, tüm isimler sisteme girilerek eksiksiz bir şekilde İl Örgütümüze ve Genel Merkezimize aktarımı yapılmıştır.

 

Buna göre 8 Belediye Başkan aday adayımızın isimleri alfabetik sıralamaya göre şöyledir; Bülent Arduç, Dursun Mirza, Hüseyin Bahar, Metin Ok, Mustafa Karagöz, Ozan Onur, Selim Panç, Tolga Tosun. Ayrıca, 51 Belediye Meclis Üyesi Aday Adayımız vardır. İlçe Örgütüm ve Yönetim Kurulum adına; Tüm Aday Adaylarımıza, aday süreci ve yöntemi belirleninceye kadar, propaganda çalışmalarında başarılar dileriz.

 

Aday Adaylarımız; Partimizin ve Cumhuriyetimizin 100. Yılında, Kurucu Liderimiz, Partimizin ilk Genel Başkanı, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün izinde, kurduğu partimizin ilkeleri çerçevesinde, Sol ve Sosyal Demokrat bakış açısında, Evrensel insani-hukuki değerlere sahip çıkarak, Bandırmamız için oluşturdukları projeleri anlatarak, olgunluk ve anlayış çerçevesinde yarışacaklarına hiç şüphemiz yoktur.

Parti içindeki bu yarış bittiğinde, adayımız ile birlikte asıl mücadelemiz olan Bandırmamızı 4. Kez Kazanmak ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesini alarak, başarımızı taçlandırmak asıl görevimiz olacaktır.

 

Balıkesir benim sevdam, benim ailem diyen Sayın Ahmet Akın‘ın Adaylığı kesinleşmiş, korku dağları sarmıştır. Balıkesir’de dün asılan pankart ve afişler hiçbir dayanak gösterilmeden sökülmüş, bu konu ile ilgili İl örgütümüz yasal işlemlere başlamış bulunmaktadır. Sizlerin aracılığı ile tüm vatandaşlarımıza ve partililerimize duyurumuzdur, Salı günü saat 14:00’da Balıkesir girişinde Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Ahmet AKIN’ı karşılamaya gidilecek,araçlar 12:00’de nikah salonu önünden kaldırılacaktır.Tüm vatandaşlarımız ve partililerimiz davetlidir.

 

Ahmet Akın, zafer yakın. Tüm rakiplerimiz şunu iyi bilmektedir, Birlik ve Beraberlik içinde olan bir Cumhuriyet Halk Partisi tekrar Bandırma Belediyesini kazanır ve şunu da iyi bilmektedirler ki, aynı birliktelikle hareket edildiğinde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi de Sosyal Demokrat, Halkçı Belediye anlayışı ile tanışacaktır. Tüm karalama kampanyalarının asıl odağı budur. Cumhuriyet Halk Partisine oy verenler ve örgütümüzün her bir üyesi bu bilinçte ve asıl oyunun ne olduğunun farkındadırlar.

 

Bilinmelidir ki, biz Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütü olarak, tüm Aday Adaylarımızın yanında ve destekçisiyiz. Gerek Belediye Başkan Aday Adaylarımız, gerekse Belediye Meclis Üyesi Aday Adaylarımız birbirinden değerli, partimize emek veren yol arkadaşlarımız, partililerimizdir. Böylesine çirkin ithamların tarafı ve müdahili olmayacaklarını çok iyi bilmekteyiz.

 

Temel amaç, aday adaylarımız üzerinden onları yıpratma çabası olsa dahi, hedefte 100 Yıllık Ulu Çınar Cumhuriyet Halk Partisi vardır. Bu istek ve temennilerimizle, örgütüm ve yönetim kurulum adına, tüm aday adaylarımıza başarılar dileriz.

 

Bandırmalı Atatürk sevdalılarına, yüreği cumhuriyet ateşi ile yanan hemşerilerimize, başvuruda bulunan Belediye Başkan ve Meclis Üyesi Aday Adaylarımız hayırlı olsun,” dedi.

 

Haber: Umut Osman Sunci – Meriç Onbaşı