SON DAKİKA
havaGoogle News

Marmara Denizi’nde kaybolan 6 kişi için tüm imkanlar seferber edildi

Son Güncelleme :

16 Şubat 2024 - 11:50

Marmara Denizi’nde kaybolan 6 kişi için tüm imkanlar seferber edildi

Marmara Denizi’nde Karacabey açıklarında dün sabah saatlerinde batan gemideki 6 personeli arama çalışmaları sürüyor. Tüm imkanların seferber edildiği çalışmalara yaklaşık 500 personel katılırken, dalgıç polisler de yeri tespit edilen gemiye dalış yapmak için uygun hava koşullarının oluşmasını bekliyor.

Marmara adasından önceki gece saatlerinde yola çıkan ve sabahın erken saatlerinde acil yardım uyarısı verdikten kısa bir süre sonra batan Batuhan A. isimli kargo gemisi, Karacabey sahiline yaklaşık 4 mil açıkta aynı günün akşam saatlerinde yeri tespit edilmişti.

Geminin yerinin tespit edilmesinin ardından tüm gün süren arama kurtarma çalışmaları, gece boyunca da devam ederken bu sabah saatlerinde ise geminin tespit edildiği yere en yakın noktalardan biri olan Karacabey Kurşunlu sahiline polis dalgıç ekipleri  sevk edildi.

Bu noktada hazır bekletilen dalgıç polisler geminin olduğu noktaya dalmak için hava şartlarının uygun olmasını beklerken, an itibariyle bölgede ki rüzgar nedeniyle denizde oluşan yoğun dalgalar devam ediyor.