SON DAKİKA
havaGoogle News

Manyas’tan sonra Bandırma’ya da Hastane Müjdesi

Son Güncelleme :

25 Ocak 2024 - 20:55

Manyas’tan sonra Bandırma’ya da Hastane Müjdesi

Uzun yıllardır Sağlık Bakanlığı tarafından, Strateji ve Bütçe Başkanlığı’na yatırım programına alınması için önerilen Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi, AK Parti Milletvekillerinin yoğun uğraşları ile 2024 yılı programına dahil edildi.

Bakanlık tarafından 177 proje önerilmiş olup, bunların 27 tanesi kabul edildi. Bandırma ve Manyas’ın 2024 yılı programına alınması şehirlerimiz ve civar ilçeler açısından oldukça önemli.

Bandırma’nın köklü sorunlarına hızlı şekilde çözüm bulmaya gayret ediyoruz.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Taylan ÖZTAYLAN; “Hastane/Üniversite Kavşağı’nda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız ve Büyükşehir Belediyemiz ile gerçekleştirdiğimiz palyatif çözüm ve yılların problemi olan Paşabayır Mahallemizde bulunan Kültür Merkezi’nin Büyükşehir Belediyesine geçişi ve yapım ihalesine edilmesi sonrasında, hastane sorununu çözmüş bulunuyoruz.

Türkiye’nin ilk ilçe üniversitesi olan Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi mülkiyetinde bulunan 90.000m2 alan Sağlık Bakanlığı’mıza tahsis edilmiştir. Projenin tamamlanması ile hastane inşaatımız mevcut hastanenin devamı niteliğinde şehrimize kazandırılacaktır. Şehrimize daha iyi bir sağlık hizmeti sunulması adına gayretlerimiz en sıkı şekilde devam edecektir.

Bandırma’ya ve çevre ilçelerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.