SON DAKİKA
havaGoogle News

Makam aracında dayak iddaası

Son Güncelleme :

14 Mart 2023 - 20:37

Makam aracında dayak iddaası

Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney’in özel kalemi olarak görev yapan Egemen Doğan’a makam aracında vurduğu iddia edildi. Darp raporu alan Doğan, Güney’den şikayetçi oldu. Başkan Güney ise iddiaları yalanlayarak, seçim öncesi kendisini karalamaya yönelik bir eylem olduğunu söyledi.

Susurluk Belediyesi’nde çalışan ve aynı zamanda Susurluk Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Egemen Doğan, İYİ Partili Belediye Başkanı Nurettin Güney’den birlikte seyahat ettikleri makam aracında kendisine vurduğu gerekçesiyle darp raporu alıp şikayetçi oldu. Seçim öncesi karalamaya çalışıldığını ifade eden Güney suçlamaları kabul etmeyerek, Doğan’a darp raporu veren doktordan da şikayetçi olacağını söyledi.

ÖNCE DARP RAPORU ALDI SONRA ŞİKAYETÇİ OLDU

Cuma günü sabah saatlerinde meydana gelen olayda, Özel Kalem Egemen Doğan, makam şoförüyle birlikte Balıkesir’de oturan Belediye Başkanı Nurettin Güney’i evinden alarak Susurluk’a hareket etti. Başkan Güney, Susurluk’ta yapılacak mahalle gezileriyle ilgili sorduğu bir soruya Doğan’dan olumsuz yanıt aldı. İddiaya göre bunun üzerine Başkan Güney, ön koltukta oturan Doğan’ın başının arkasına doğru vurdu. Başını ön panele vuran Doğan, şoförden aracı durdurmasını isteyerek indi. Önce Balıkesir’e giden Doğan, oradan Susurluk arabalarına binerek geldiği ilçede darp raporu olarak Güney’den şikayetçi oldu.

BAŞKAN GÜNEY: “SEÇİM ÖNCESİ KARALAMAK İSTİYORLAR”

İddiaların kesinlikle gerçeği yansıtmadığının dile getiren Başkan Güney, Doğan’a kendisine verdiği işi eksik yaptığı için istem dışı sinirlenerek bağırdığını ve araçtan kendi isteğiyle indiğini söyledi. Çalışanın görev ihmali bulunduğunu ve konuyla ilgili gereğini yapacağını ifade eden Başkan Güney, “Arada gerginlik oldu ve araçtan kendi isteğiyle indi. Darp olayı kesinlikle yok. Bir belediye çalışanına nasıl vurabilirim. Bu ithamlar seçim öncesinde karalamak amacıyla yapılıyor. İşini doğru dürüst yapmıyorsa sözleşmesini fesih eder geçerim” diye konuştu. Doğan’ın darp raporu aldığı iddiası hakkında da açıklamada bulunan Güney, “Darp raporu var mı bilmiyorum ama varsa veren doktor ile ilgili dava açacağım. Doğru olmayan bir durum için nasıl rapor verebilir.” ifadelerini kullandı.

DOĞAN: “OLAY ADLİ MERCİLERE HAVALE OLDU

Doğan ise kendisine yöneltilen soruları cevapsız bırakarak, “Olay artık adli mercilerde olduğu için bu konu hakkında konuşmak ve yorum yapmak istemiyorum.” dedi. Darp iddiasıyla gündeme gelen Başkan Güney’in daha önce de bir belediye personeline küfür ettiği iddia edildi.