SON DAKİKA
havaGoogle News

“KUVA-YI MİLLİYE ŞEHRİNDEN, BÖLÜCÜLERLE YOL YÜRÜYENLERE OY ÇIKMAZ”

Son Güncelleme :

02 Mayıs 2023 - 13:35

“KUVA-YI MİLLİYE ŞEHRİNDEN, BÖLÜCÜLERLE YOL YÜRÜYENLERE OY ÇIKMAZ”

AK Parti İl Başkanlığı Seçim Koordinasyon Merkezi tarafından Kocaavşar Mahallesi’nde düzenlenen mitingte konuşan AK Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, AK Parti Milletvekili Adayı Ali Taylan Öztaylan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz binlerin katıldığı meydanda halkı coşturdu. Tam bir şölen havasında geçen ve vatandaşların büyük ilgi gösterdiği Kocaavşar Mitingine; AK Parti İl Başkanvekili Vahdettin Çiftçi, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, AK Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, AK Parti Balıkesir Milletvekili Adayı Ali Taylan Öztaylan, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, AK Parti İl Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkanları, AK Parti Karesi İlçe Başkanı Yusuf Hocaoğlu ve AK Kadrolar katıldı.

ALİ TAYLAN ÖZTAYLAN: TÜRK BAYRAĞI İLE SORUNU OLANLARLA ARAMIZA KIRMIZI ÇİZGİ ÇEKİYORUZ”

Kocaavşar Mitingi öncesi meşalelerle ve büyük bir coşkuyla karşılanan AK Parti Milletvekili İsmail Ok ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz sevgi gösterileriyle alana giriş yaptı. Kocaavşarlıların İsmail Ok için hazırladıkları “Sayın İsmail Başkanım ikinci köyünüz Kocaavşar’ahoşgeldiniz” pankartı dikkat çekti. AK Parti Karesi İlçe Başkanı Yusuf Hocaoğlu ve Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan’ın selamlama konuşmalarının ardından AK Parti Milletvekili Adayı Ali Taylan Öztaylan konuşmasında Türkiye’nin son yıllardaki yükselişini engellemek isteyenlerin amaçlarına ulaşamayacaklarının altını çizdi. Öztaylan, “Bugün görüyoruz ki Bay Bay Kemal, Çapsız başbakan dedikleri adamı yanına aldı. HDP/PKK’yla anlaşarak desteklerini aldıkları için gururlanıyor. Yani Özerklik isteyen, ülkeyi bölmek isteyen teröristleri yanlarına aldı. Hiçbir hizmet üretemeyen 2 belediye başkanını da yanlarına aldı. Anayasa’dan Türklük ifadesini çıkarmak isteyen ve İHA/SİHA üretimini engelleyeceğiz diye Babacan’ı yanlarına aldı.Hepsi Bir torbaya girdi ve karşımıza geldi. Ben bunlarla arama kırmızı çizgi çekiyorum. Türk bayrağı ile İstiklal marşı ile sorunu olanlarla arama kırmızı çizgi çekiyorum.Kocaavşarı bu çizgiyi çekmeye davet ediyorum.Benimle misiniz.Allah sizden razı olsun.Terör devleti kurmak isteyenlere karşı Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bugünkü AK Parti kadrolarının dirayetiyle, Milletimizin desteğiyle dur diyeceğiz. 14 Mayıs’ta tekrar Cumhurbaşkanımızı seçeceğiz ve Cumhur İttifakını meclise güçlü bir şekilde göndereceğiz. 14 Mayıs’ta kazan Türkiye olacak, milletimiz olacak” dedi.

İSMAİL OK ve YÜCEL YILMAZ SEVGİ GÖSTERİLERİYLE KARŞILANDI…

Kocaavşarlıların sevgi gösterileriyle karşılanan AK Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Türkiye’nin dünyanın yükselen ve hızla gelişen ülkesi olduğunu ifade ettiği konuşmasında şunları söyledi.

İSMAİL OK, “İKİNCİ KÖYÜNÜZE HOŞ GELDİNİZ” PANKARTIYLA KARŞILANDI…

“Evet Kocaavşar’ın bizim gönlümüzde bir başka yeri var. Özellikle bu Bahar akşamında kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, coşkuyla bu meydanı doldurup bizleri muhabbetle karşıladınız için hepinize teşekkür ediyorum. Allah inşallah bu birlikteliğimizi beraberliğimizi 14 Mayıs’ta zaferle taçlandıracaktır.Bu akşam sizlerin arasında olmaktan son derece umutluyuz. Başka bir programından dolaya gelemeyen, sizin için içinizden, sizin evladınız Adil Çelik’in selamlarını iletiyorum. Muhterem Kocaavşarlılar dün olduğu gibi bugün de bizleri muhabbetle karşıladınız, hep bizlere destek verdiniz. Sizden Allah razı olsun. Son birkaç yılda ne oldu. Maalesef korona denen ve bizleri evlere kapatan salgın hastalık bütün dünyayı sardı. Ardından Ukrayna savaşı oldu. Tüm bunlar dünyanın dengesini bozdu ve ekonomiyi altüst etti. Cumhurbaşkanımız tarafından tam Türkiye’de ekonomi kontrol altına alındı derken dünya tarihinin gördüğü en büyük felaketi yaşadık. Maalesef birçok Avrupa ülkesinden daha büyük bir bölge, Adıyaman’dan Hatay’a kadar bir bölgede şehirlerimiz yerle bir oldu. Binlerce vatandaşımız hayatını kaybetti. Ben depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum.İşte bu deprem sonrasında ekonomide de gerçekten hepimizi üzen bir takım dalgalanmalar yaşandı.Ama Türk milleti büyük bir millet. Zor günlerde kenetlenmesini biliyor. İşte bu deprem sonrasında da devlet millet tek yürek oldu ve bu yaraları sarmaya çalışıyor. Her gün devletimiz orada depremde evleri yıkılan vatandaşlarımıza yapacağı ve bir yılda teslim edeceği konutların temellerini atıyor. Yine inanıyorum ki, sizlerin desteğiyle sayın cumhurbaşkanımız, bu ekonomide yaşanan dalgalanmaları mutlaka düzeltecektir. Ama ekonomiden daha önemli olanbir şey var.

OK: “BÖLÜCÜLERE ÖZERKLİK, EYALET VAADEDİYORLAR”

Biliyorsunuz Türkiye savunma sanayinde çok büyük hamleler yaptı. İHA ve SİHA’LAR başta olmak üzere daha birçok alanda Türk ordusunun, Mehmetçiğimizin elini güçlendirdi.Bu sayede Azerbaycan toprakları 29 yıldan sonra işgalden kurtuldu.Önceden karakollarımız basılıp yakılıyordu.Biz şehitlerimizi almaya ertesi gün gündoğduğunda gidebiliyorduk. Artık bugün bırakın Türkiye’de, Irak’ta, Suriye’de kısacası nerede olursa olsun Türk askerine, devletine, Mehmetçiğimize kurşun sıkan hainlere fırsat tanımıyoruz. Savunma Sanayimizdeki bu gelişmeler sayesinde onları tek tek imha ediyoruz. İşte bu durumdan Amerika, Avrupa, PKK/PYD ve onun uzantısı siyasi parti HDP rahatsız oluyor. Bunların rahatsız olmasını anlıyoruz da, maalesef zillet içerisindeki adına millet ittifakı diyen partilerin genel başkanları da bunlardan rahatsız oluyor. Davutoğlu, Babacan İHA ve SİHA’ları durduracağız, hesap soracağım diyor. Davutoğlu ve Kılıçdaroğluteröristlere özerklik vaat ediyor. Hırslarını alamıyorlar,HDP’den daha hızlı daha öteye geçerek özerkliğin ötesinde eyalet vaat ediyorlar.

“ATATÜRK’ÜN KURDUĞU CUMHURİYETİ YIKMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Oysa Türkiye Cumhuriyeti devleti başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, dedelerimizin, atalarımızın, şehitlerimizin, gazilerimizin canlarıyla kanlarıyla bir devlet kuruldu. Atatürk bilmiyorum da özerklik veremez miydi? Eyalet ilan edemez miydi? Kılıçdaroğlu sen kim oluyorsun? Millet ittifakı sen kim oluyorsun? Siz Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti devletine düşman kesildiniz de bizim haberimiz mi yok? Millet ittifakını uyarıyoruz. Atatürk’ün kurduğu şehitlerimizin ve gazilerimizin kanları ile kurulan Türkiye Cumhuriyeti devletini bölmeye yönelik faaliyetlerde bulunmayın. Türk Milleti bu vatanı böldürmeyecek, Cumhuriyetin yıkılmasına müsaade etmeyecek. 14 Mayıs’ta yeter söz de karar de milletin diyecek ve ülkemizi bölmeye çalışanlara fırsat vermeyecek” dedi.

OK: “KOCAAVŞAR AK PARTİ DİYOR, ERDOĞAN DİYOR”

Türk Milletinin vatansız kalamayacağının altını çizen AK Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, “Bizim analarımız çocuklarını şehit olur diye, saçını, elini kınalayarak askere gönderiyor. Ya şehit ya Gazi ol diyerek bu devlete millete kurban olsun diye. Biz aç kalırız, susuz kalırız ama Türk milleti vatansız kalamaz.İşte millet ittifakının bu oyununun bugün Kocaavşar’da bozulduğunu görüyoruz. Kocaavşar kararını vermiş.Kocaavşar AK parti diyor.Kocaavşar sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan diyor. Allah razı olsun, Kocaavşar gibi Türkiye’de reisimizin yanında.

“AKŞENER BÖLÜCÜLERLE YOL YÜRÜYOR”
Bugün bu meydanı dolduranlar Akşener’in kuvayi milliye meydanındaki mitinginden daha fazla. Ama Akşener bölücülerle yürüme yolunu tercih etti. Kimi tercih etti özerklik diyenlerle, eyalet diyenlerle, askerine kurşun sıkanlarla bir olmayı seçti. Sen arkadaşlarını satarsan işte kuvayi milliye meydanı Balıkesir’de seni o alanda yüzüstü bırakır. Yoldaşların bölücüler olursa o meydanlar böyle boş kalır.

“BİZ 85 MİLYON İNSANIMIZLA BİRLİKTE YOL ALIYORUZ”

Partisi ne olursa olsun, inancı, mesleği, meşrebi, ne olursa olsun, 85 milyonun hepsini kucaklıyoruz. Bizim ölçümüz belli. Ayyıldızlı bayrağımız altında yaşamaktan gurur duyan, İstiklal marşı benim marşım diyen, herkesi kucaklıyoruz. Biz de ayrım gayrım yok. Sadece Amerika’nın talimatıyla hareket eden ve HDP’nin isteklerine esir olan millet ittifakının bu gaflet ve delalet uykusundan yani çizgisinden dönmesini bekliyoruz. Aksi takdirde 14 Mayıs’ta bu millet onlara haddini bildirecek.

İSMAİL OK: “BÖLÜCÜLERLE YOL YÜRÜYENLERE ÜLKEYİ TESLİM ETMEYECEĞİZ”

Biz Selahattin Demirtaş’a özgürlük diyenlerle, Türkiye’deki darbeleri planlayıcısı Soros vakıflarının Türkiye’deki işbirlikçisi Osman Kavala’yı hapisten çıkaracağım diyenlerle, Mehmetçiğe kurşun sıkan hain PKK’lılarla, yol yürüyen Kılıçdaroğlu’na, millet ittifakına bu ülkeyi teslim etmeyeceğiz.Bizler işte bundan sonra sizlerle, sizlerden aldığımız destekle, biraz önce de ifade ettiğim gibi Türk milletini, Türk Cumhuriyeti devletini yeni yüzyılda en güzel en kıymetli hale getireceğiz. Bunun için Amerika başta olmak üzere AB ve bölücü teröristlere, onların içerideki uzantılarına Cumhur ittifakı milletiyle birlikte dur diyecek. Cumhur ittifakı adayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrar seçeceğiz. Allah’ın izniyle kimse bizi yıkamaz.Cumhurbaşkanımız seçildiğinde yeni yüzyılda Türkiye Cumhuriyeti devleti sadece oyunları bozan, oyun kuran değil, dünyada sözü dinlenen lider bir ülke olacaktır.Bu lider ülkenin de dünya lideri sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’la yapacağız” dedi.

YÜCEL YILMAZ: “BU ŞEHİRDEN ÜLKEYİ BÖLMEK İSTEYENLERE OY ÇIKMAZ”

AK Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok’un ardından Kocaavşarlılara hitap eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimin sadece partilerin yarıştığı bir seçim olmadığını, ülkeyi bölmek isteyenlerle, ülkesini sevenlerin arasında geçen bir seçim olacağını söyledi. Yılmaz, “Bu seçim 14 Mayıs’ta partilerin yarıştığı bir seçim değil. Baktığımız zaman birilerinin Tayyip Erdoğan düşmanlığı gözlerini boyamış ve ne olursa olsun sayın Erdoğan gitsin ülkeyi federasyonlara bölelim, eyaletlere bölelim diyenler var. Millet İttifakı tarafından PKK’lılara tavizler verilmiş. Bizim gençlerimiz orada şehit olacakmış hiç umurlarında değil.Bizim askerlerimiz orada sınıra gidiyor niye?Vatan için, millet için, ölmek için, şehit olmak için. Hem Kuva-yi Milliye şehrinde yaşayacağız hem de bu işlere gözümüzü kapatacağız. Yok öyle bir şey. Açık açık aynen diyorlar mı? Öcalan’ın serbest bırakacağız, onu serbest bıraktıktan sonra ülke kuracağız diyorlar mı? Diyorlar. Bunlara bu cesareti kim veriyor CHP’nin Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı.Eğitim, sağlık, ekonomi, kimse bunları konuşmuyor. Konuştukları, Türkiye’nin kazanımlarını nasıl yok ederiz, Türkiye’yi nasıl böleriz. Bunu konuşuyorlar. Bu işleri ve bunların niyetlerini anlıyorsanız yapacak iş, sadece kendi oyununuzdan mesul değilsiniz.
YILMAZ: “KUVA-YI MİLLİYE ŞEHRİ BALIKESİR’İN ERDOĞAN’A DESTEĞİ TAM”

Buradan Kuva-yi Milliye şehrinden, Kocaavşar’dan, birçok şehidin olduğu şehirden, bunların niyetini görmemek mümkün değil. Herkesi ikna etmeniz lazım. Yani Balıkesir’den Recep Tayyip Erdoğan’a desteğin tam olması lazım. Allah şahittir Tayyip Erdoğan gece gündüz çalışıp bu ülkenin bayrağını daha yukarıya çıkarmaya çalışıyor. Onun karşısındaki insanlar, Tayyip Erdoğan gitsin derken koltuk derdinde değil Türkiye’yi bölmek derdindeler. Eğitimde şunu yapacağız diyen yok. Sen bu kadar yol yaptın ben 5 katını yapacağım diyen yok.Biz tarımda şöyle destekler getireceğiz diyen yok. Bütün dertleri Tayyip Erdoğan gitsin diyorlar.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN BU MİLLETE VERECEĞİ DAHA ÇOK HİZMET VAR”

Cumhurbaşkanımızın bu millete vereceği daha çok hizmet var. Cumhurbaşkanımız vizyon sahibi. Köprü yapıyor, uzaya uydu fırlatıyor, gemi yapıyor, savaş gemisi yapıyor, İHA yapıyor, savaş uçağı yapıyor ve sürekli sistemi güncelliyor. Niçin bizim için, milletimiz için, ülkemizin kalkınması için. Onun içinde bu seçim biz gibi olanlarla, bizi birbirimize katmak isteyenlerin seçimi olacak. Sandığa gidip oyumuzu AK Parti’ye, Cumhur İttifakına, Cumhurbaşkanımıza evet diyerek kullanacağız. 14 Mayıs’ta seçimleri ezici bir çoğunlukla kazanıp, Türkiye Yüzyılını beraber inşa edeceğiz. Geleceğimizi birlikte kuracağız” dedi.

MİTİNG SONRASI KOCAAVŞARLILARLA ÇAY İÇİP, SOHBET ETTİLER…

Kocaavşar Mitinginde yapılan konuşmalar sık sık Recep Tayyip Erdoğan sloganlarıyla kesilirken, meydana gelen binlerce vatandaşın sevgisi ve coşkusu hiç kesilmedi. Konuşmaların ardından AK Parti Milletvekili İsmail Ok, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, AK Parti Milletvekili Adayı Ali Taylan Öztaylan, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ve AK Kadrolar kahvehane ziyaretleri yaparak, vatandaşlarla çay içip sohbet ettiler.