SON DAKİKA
hava 22°Google News

KONU YİNE CİN ÇUKURU! HAYALLER GÜZEL AMA GERÇEKLER NE DİYOR?

Son Güncelleme :

25 Ocak 2024 - 12:39

KONU YİNE CİN ÇUKURU! HAYALLER GÜZEL AMA GERÇEKLER NE DİYOR?

Cin Çukuru’nda bir stat düşüncesi bordo-beyaza gönül vermiş herkesin hayalidir. Bandırmaspor Başkanı Onur Göçmez konuyu bir kez daha gündeme getirerek, “Hayal kurmak güzeldir,” dedi.

Bandırma’nın en merkezi noktasında bulunan gözde konum Cin Çukuru, hayalleri süslemeye devam ediyor. Cin Çukuru ile ilgili ilk kapsamlı proje 2014 yılında Dursun Mirza’nın adaylık vaadi olarak ortaya çıktı ama Anıtlar Kurulu ile alakalı engeller nedeniyle hayata geçirilemedi. Otel, kültür merkezi, kafeler ve rekreasyon alanlarını içeren benzer bir proje, mevcut Belediye Başkanı Tolga Tosun’un gündeminde de vardı. Peki ne oldu? Gerçekler hep “Dur,” dedi. Bilindiği üzere, Cin Çukuru şu an Bandırmaspor’a gelir getiren bir otopark olarak kullanılıyor.

Bandırmaspor Başkanı Onur Göçmez’in ifadeleri üzerine Cin Çukuru konusu bir kez daha gündeme geldi. Onur Göçmez, “Önerimizdir,” dedi ve Cin Çukuru ile ilgili sürekli altını çizdiklerini dile getirdiği konuyu biraz daha ilerletmek istediklerini kaydetti. Konu şu; Onur Göçmez, Cin Çukuru’nun Bandırmaspor Vakfı’nın içinde bulunacağı bir organizasyona devrini istiyor. Sonrasında özel sektörle bir ortaklık kurulacak ve kazan kazan mantığı ile proje yapılacak.

Onur Göçmez’in açıklaması şu şekilde, “Önerimizdir. İlk önce sayın Osman Kocaman’ın gündeme getirdiği ve bizlerinde sürekli altını çizdiği konuyu biraz daha ilerletmek isteriz. Belediye Başkanlığımıza ait olan eski stadyumumuzun olduğu alanı (Cin Çukuru) Belediyemizin önderliğinde Bandırmaspor Vakfı’nın da içinde bulunduğu bir organizasyona devir edilerek, özel sektör ile ortak şekilde; kazan kazan mantığında spor kompleksi, rezidanz, otopark, mağaza, kültür merkezi vb çok amaçlı hem gelir odaklı hem de sportif odaklı örnek bir proje haline getirebiliriz.

Spor kompleksimiz, 7-8 bin kişilik, butik ve taraftar baskısı öne çıkan, ses akustiği güzel modern bir futbol sahası olabilir. Şehir içi stadyumlara örnek; Göztepe, Kasımpaşa vs.

Hayal kurmak güzeldir. Bandırma bizim evimiz! Memleket meselemiz.”

Sonuç olarak, Cin Çukuru’nun bu öneri doğrultusunda değerlendirilmesi, Bandırmaspor’a ve şehre önemli bir katma değer sağlayabilir. Ancak, bu sürecin gerçekleştirilebilmesi için detaylı bir planlama ve çeşitli paydaşların aktif katılımı gerekiyor. / Umut Osman Sunci