SON DAKİKA
hava 16°


Google News

Kömür fiyatları geçen seneden bu yana değişmedi

Son Güncelleme :

25 Kasım 2023 - 11:27

Kömür fiyatları geçen seneden bu yana değişmedi

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde havaların soğuması ile birlikte kömür ve odun satışları da hareketlendi. Kömür ve odun fiyatları, geçen seneki seviyelerini koruyor.

Kış mevsiminin kendini iyiden iyiye hissettirdiği şu günlerde, vatandaşların ısınma ihtiyacı da arttı. Bandırma’da ısınmak için doğalgazın yanı sıra, odun ve kömürü de tercih eden vatandaşlar kömürcülerin kapısını çalmaya başladı. Kömür ve odun fiyatlarında bu yıl artış gözlemlenmezken, 27 yıldır kömürcülük yapan Niyazi Küçükkoyuncu fiyatlar ile ilgili bilgi vererek kömürün torbasının kalitesine göre 140-170 lira arasında değiştiğini söyledi.

Niyazi Küçükkoyuncu, “Fiyatlar geçen sene ile bu sene arasında fazla oynama yapmadı. Tabi kömürün kalitesine göre fiyatlar değişiyor. 25 kiloluk torba fiyatı, aşağı yukarı 140-170 lira arasında değişiyor. Odunun torba fiyatı ise kilosuna göre 100-130 lira civarında. Şuan piyasa fiyatları uygun diyebiliriz. Zaten bölgemizde genel anlamda doğalgaz kullanımı olduğu için biz kömürcüler de daha çok mangal kömüründen para kazanmaya başladık.” dedi.