SON DAKİKA
hava 18°Google News

KOLTUK SEVDASI YİNE AĞIR BASTI

Son Güncelleme :

30 Kasım 2023 - 11:46

KOLTUK SEVDASI YİNE AĞIR BASTI

CHP Manyas Belediye Başkanı Tancan Barcin, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Manyas İlçe Kongresi’nde iddialı konuşmuştu. Tancan Barçın, “Ben değişim isteğine uyuyor ve belediye başkan adayı olmayacağımı açıklıyorum,” demişti. Bugün resmi olarak başvurusunu yaptı ve aday adaylığını duyurdu.

Peki ne oldu, ne değişti? Tancan Barçı’nın ilçe örgütü ile arasının açık olduğu biliniyor.

Manyas’ta Belediye Başkanlığı yapan CHP’li Tancan Barcin, “Değişimlere yerelden başlamalıyız. Birazdan ilçe örgütü seçimi olacak. Aday 16 yıldır aynı aday, delegenin %80’i aynı delege, ne değişti?” dedi ve “2024 seçimlerinde ben de değişime uyuyor ve belediye başkan adayı olmuyorum” demişti.

9,5 yıldır Manyas’a sözde hizmet ettiğini belirten Başkan Barcin, “en büyük arzum 10 yılın sonunda CHP’li bir başka arkadaşa görevimi devretmektir.” demişti. 2 dönem Başkanlık yaptığı Manyas’a gözle görülür hizmetler yok denecek kadar halk arasında ise hizmetleri bilinmiyor.

KOLTUK SEVDASI YİNE AĞIR BASTI

CHP’li Başkan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında “Partimizce açıklanan takvim doğrultusunda CHP Balıkesir İl Başkanlığımıza gelerek Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı resmi başvurumuzu yaptık. Diğer aday adayı arkadaşlarımıza da bu vesileyle başarılar diliyorum. Manyas’ımız hakkında hayırlısı olması dileklerimle.” dedi

TANCAN BARCİN BİR ÖYLE BİR DE BÖYLE

Değişimden bahseden Başkan Barcin İlçe yönetiminin 16 yıldır aynı kişi olduğunu ve delegelerinin de değişmediğinden bahsederek kendisinin aday olmayacağını ve başka bir arkadaşa görevi teslim edeceğini belirmişti ancak ne oldu da bu sözlerinden vazgeçti elbette koltuk sevdası ve şahsi çıkarlar sebebi ile tekrardan aday adayı olarak herkesi şaşkınlığa çevirdi.

Siyasilerin koltuk sevdası,

“koltuk sevdası,” politikacıların iktidarda kalma veya bir göreve gelme hırsını ifade eder. Bu terim, kişilerin kendi çıkarları veya güç elde etme arzusu için politik pozisyonları hedeflemesiyle ilişkilidir.