SON DAKİKA
havaGoogle News

KIZILAY’DAN BANDIRMA’DA BÜYÜK KAN BAĞIŞI ETKİNLİĞİ: HEDEF 250 ÜNİTE

Son Güncelleme :

26 Haziran 2024 - 17:56

KIZILAY’DAN BANDIRMA’DA BÜYÜK KAN BAĞIŞI ETKİNLİĞİ: HEDEF 250 ÜNİTE

Kızılay, Bandırma halkının desteğiyle kan bağışı konusunda farkındalık yaratmak ve 200-250 ünite kan toplamak amacıyla geniş katılımlı bir etkinlik düzenliyor.

Balıkesir Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. İlhami Kaymaz, Kızılay’ın ülkemizde deprem, sel gibi afetlerde üstlendiği ciddi görevlerin yanı sıra, kan temini konusunda da önemli bir misyon taşıdığını vurguladı. Bandırma’da büyük bir kan bağışı etkinliği düzenleyen Kızılay, toplumda farkındalık oluşturup katılımı artırmayı amaçlıyor.

Etkinliğe dair değerlendirmelerde bulunan Balıkesir Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. İlhami Kaymaz, “Kızılay ülkemizde deprem, sel gibi afetlerde ciddi görevler üstlenmiştir. Bunun yanında kan temini gibi bir görevimiz var. Biz Bandırma’ya genel olarak araçlarımızla sürekli gelmekteyiz. Ancak şöyle bir şey düşündük toplumda farkındalık oluşturup katılımı arttırmak için büyük bir etkinlik planladık ve bugün bu amaçla buradayız. Yeni başladık ama şu an ciddi bir katılım var. Bandırma şu an en iyi kan aldığımız noktalardan biri, bugünde aynı katılımı bekliyoruz. Bandırma halkından ciddi bir destek bekliyoruz. Hedefimiz 200-250 ünite kan toplamak. Her zaman verdikleri desteği bugünde esirgemeyeceklerine yürekten inanıyoruz,” dedi.