SON DAKİKA
hava 26°Google News

KENT KONSEYİ VE BANDAK “MİSAKÇA YÜRÜYÜŞ ROTASI” İÇİN İLK ADIMI ATTI

Son Güncelleme :

21 Şubat 2024 - 18:45

KENT KONSEYİ VE BANDAK “MİSAKÇA YÜRÜYÜŞ ROTASI” İÇİN İLK ADIMI ATTI

Bandırma Kent Konseyi ve BANDAK işbirliği ile Misakça Mahallesi’nde yürüyüş rotası oluşturmak hedefiyle ilk gezi gerçekleştirildi.

Bandırma Kent Konseyi Başkanı Serdar Polat, Bandırma Kent Konseyi Doğa Çevre Çalışma Grubu Sözcüsü – BANDAK Başkanı Kadri Civan ve BANDAK üyeleri Misakça Mahallesi’nde yeni bir yürüyüş rotası kazandırmak için bir araya geldiler. Konu ile ilgili açıklama yapan Kent Konseyi Başkanı Serdar Polat, “Bugün özellikle doğa yürüyüşü severler için BANDAK koordinesinde, Misakça’da Yürüyüş Rotası oluşumu için ilk gezimizi gerçekleştirdik,” ifadesinde bulundu.

Polat, “Amacımız doğal güzellikleri, Misakça ve Yarık Gölleri ayrıca Misakça’da 12 ay yaşayan flamingoları gözlemleyeceğimiz doğaseverlerin ilgisini çekecek bir rota oluşturmak. Muhtarımızın girişimleri ile artık gölde av yasağı uygulaması gelmesi ilerleyen süreçlerde bölgenin birçok kuş için yaşam alanı olacağını biliyoruz. Oluşturacağımız Yürüyüş Rotaları hakkında çalışmalarımız sonunda Bandırma’nın yürüyüş rotalarını bir bilgilendirme olarak çıkarma fikrindeyiz. Bu çalışmada bizlere destek olan koy muhtarımız Refik Öztürk ve BANDAK ailesine teşekkür ederiz,” dedi.