SON DAKİKA
hava 26°Google News

Karacabey’de spora tam destek

Son Güncelleme :

05 Mart 2024 - 12:17

Karacabey’de spora tam destek

Karacabey’de geçtiğimiz günlerde başlayan “Ortasarıbey Cemal Yolcu Futbol Turnuvası”nın final maçı gerçekleşti. Finalde Durumtay Spor, Sultaniye Pamuk Spor’a karşı müsabakayı 3-1 kazanırken, sporseverlerin yoğun ilgi gösterdiği turnuvanın finaline katılan Belediye Başkanı Ali Özkan, kırsal mahallelerde bu tarz sportif faaliyetlerin sevindirici olduğunu belirterek, belediye olarak da turnuvaya destek verdiklerini söyledi.

Karacabey, 04.03.2024 – Karacabey Belediyesi’nin spora ve sporcuya yönelik destekleri başarılı sonuçlar vermeye devam ediyor. 6 Ocak’ta başlayan ve 8 hafta boyunca devam eden “Ortasarıbey Cemal Yolcu Futbol Turnuvası”nın final maçı geçtiğimiz günlerde Ortasarıbey Mahallesinde oynandı.

Bu yıl toplamda 18 takımın katıldığı turnuvada finale Sultaniye Pamuk Spor ve Durumtay Spor kaldı. Müsabaka, 3-1 Durumtay Spor’un galibiyetiyle sona erdi.

Ortasarıbey Gençler Birliği Spor Kulübü Kulüp Başkanı Samet Yolcu, Ocaklı Spor’a da bir centilmenlik kupası takdim etti.

 

Centilmenlik örneği

Burada bir açıklama yapan Yolcu, “Günümüzde sporun centilmenlik çatısı altından uzaklaşarak yapıldığının örnekleri zaman zaman ülke gündemine oturuyor.  Biz sporseverler bu duruma oldukça üzülüyorduk. Biz de bu kapsamda bu turnuvada buna özen gösterdik ve turnuva sonunda 1.lik kupasına eş değer bir kupayı en centilmen takıma verdik. Bu takımın coşkusu da en az birincilik kadar oldu. Turnuvamızın en önemli yanı buydu. Ortasarıbey sahasında oynanan karşılaşmalarla belediyemizin katkılarıyla çok güzel bir turnuvayı tamamlamış olduk. Katılan, destek olan tüm sporseverlere minnettarız” şeklinde konuştu.

 

“Spora desteklerimiz devam edecek”

Sporseverlerin yoğun ilgi gösterdiği turnuvanın final törenine katılan Belediye Başkanı Ali Özkan da yaptığı konuşmada, “Geleneksel Ortasarıbey Futbol Turnuvası Cemal Yolcu sezonu münasebetiyle birlikteyiz. Bugün iki tane kardeş mahallemiz final maçını oynayarak bu turnuvayı sonlandırdı. Kardeşlik, birlik, beraberlik ruhu içerisinde gerçekleşen bir turnuva oldu. Bu çerçevede bu turnuvanın gerçekleşmesine katkı sağlayan muhtarımıza, azalarına, firma temsilcilerine, şahıslara, hakemlerimize, kulüp yöneticilerine, değerli futbolcu kardeşlerime ve bu turnuvaya çok yoğun ilgi gösteren değerli futbol sever hemşerilerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Karacabey Belediyesi olarak sportif etkinlikleri çok önemsiyoruz. Bildiğiniz gibi 2.amatörde mücadele eden bir futbol takımımız vardı. Şu anda 2. profesyonel ligde Karacabey’imizi başarıyla temsil ediyor. Önceki gün de Trabzon Futbol Kulübü’nü 3-1 yenerek bizleri sevindirdi. Karacabey Belediyespor yöneticilerini, futbolcularını, teknik heyetini de bu vesileyle tebrik ediyoruz. Sporu sadece futbol olarak algılamıyoruz. Eskiden 1 tane branşımız vardı şimdi voleyboldan basketbola, yüzmeden kort tenise, okçuluktan güreşe 23 spor dalında Karacabey Belediyesi adı altında gençlerimiz, çocuklarımız, sporcularımız faaliyet gösteriyor. 2014’ten önce lisanslı sporcu sayımız 300’lerdeydi. Şimdi ‘her evden bir lisanslı sporcu’ parolasıyla bunu 11 binlere çıkardık. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın desteğiyle spor salonları, gençlik merkezleri, halı sahalar yapıyoruz. İnşallah bu çalışmalar, bu katılımlar olduğu müddetçe bundan sonra da devam edecek” ifadelerini kullandı.

 

Belediyeden turnuvaya destek

Belediye olarak da turnuvaya destek verdiklerinin altını çizen Özkan açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Gezdiğimiz kırsal mahallelerde vatandaşlarımız tarafından bu organizasyonların daha geniş manada yapılmasıyla ilgili bir talep var. Eskiden süt kupası adı altında organizasyonlar gerçekleştiriliyordu. Fakat oluşan bazı olumsuz hadiseler yüzünden bunlar sona erdirildi. Sporu centilmenlik, fair play, kardeşlik, dostluk çerçevesi içerisinde değerlendirdiğimiz müddetçe bu sportif faaliyetlerimiz artarak devam edecek. Ben birinci olan kardeş ilçemizin mahallesi Durumtay Spor’u, sporcularını, yöneticilerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Yine bu final maçında, centilmenlik ruhu çerçevesi çerisinde mücadele eden ve ikinci olan Sultaniye Pamuk Spor’u da tebrik ediyorum. Bu vesileyle birinci, ikinci, üçüncü olan, olamayan ama katılan bütün herkesi, emeği geçen kardeşlerimi tekrar tebrik ediyorum”