SON DAKİKA
hava 23°Google News

Kar yağışı geliyor! Meteoroloji duyurdu: Sıcaklıklar 10 derece birden düşecek! Marmara dahil…

Son Güncelleme :

13 Kasım 2023 - 16:36

Kar yağışı geliyor! Meteoroloji duyurdu: Sıcaklıklar 10 derece birden düşecek! Marmara dahil…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden son dakika hava durumu uyarısı geldi. İstanbul’da sağanak şiddetini arttıracak. Saatler sonra sıcaklıklar bir anda düşecek. CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen İstanbulluları saat verip uyardı.Kar yağışı geliyor. İşte son dakika hava durumu haberinin detayları.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden bir son dakika uyarısı geldi.

Ülke genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz (Kahramanmaraş hariç), İç Anadolu’nun batısı, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu’nun batısı, Güneydoğu Anadolu ile Aksaray, Nevşehir, Yozgat ve Bitlis çevrelerinin yağmur ve sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara, Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz ile Isparta çevrelerinde yerel olarak kuvvetli, Antalya’nın doğu kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

RÜZGAR UYARISI

Meteoroloji’den alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı batı bölgelerde azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgarın, genellikle güney yönlerden, kuzeybatı kesimlerde kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın kuzeyi ile Batı ve Orta Karadeniz kıyılarında kuzeyli, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde güneyli yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

“ASIL SAĞANAK ŞİMDİ GELİYOR”

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen’in açıklamaları şu şekilde;

“Tam hastalık haftası, sıcaklıklar bugünde düşmeye başladı ama İstanbul’da sıcaklık 16-17 derece. Bugün sabah itibari ile İstanbul, Marmara, Ege, Batı Karadeniz. Öğlene doğru İç Anadolu’nun kuzeyi, Antalya’nın doğusu, Isparta civarlarında kuvvetli yağış var”

İSTANBULLULAR BU SAATLERE DİKKAT

Prof. Dr. Şen, “İstanbul’daki kuvvetli yağış öğlen saatlerinde başlayacak. Şu anda yağış var ama çok kuvvetli değil. Öğlen saatlerinde kuvvetlenecek rüzgâr kuzeye dönecek ve hızını arttıracak. İstanbullular öğlen saatlerine dikkat etsinler özellikle trafikte olanlar”