SON DAKİKA
hava 26°Google News

İYİ’LER BANDIRMA’DAN SESLENDİ

Son Güncelleme :

01 Mart 2024 - 13:00

İYİ’LER BANDIRMA’DAN SESLENDİ

İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turhan Çömez ve Bandırma Belediye Başkan Adayı Orhan Can, Bandırma’da muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ve basın mensuplarıyla bir araya geldi.

İYİ Parti Bandırma İlçe Teşkilatı’nın ev sahipliğinde düzenlenen kahvaltı programında muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ve basın mensupları ağırlandı. Programda kısa bir konuşma gerçekleştiren Bandırma Belediye Başkan Adayı Orhan Can, “Biz Balıkesir’in makus tarihini değiştirmek için yola çıktık. Sizleri asla pişman etmeyeceğiz,” dedi.

İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turhan Çömez, seçildiklerinde ilk yapacakları işin tarımsal üretimi desteklemek olacağını belirtti. Turhan Çömez, “Şeffaf ve katılımcı bir yönetim anlayışıyla ayağa kalkmış ve ekonomik olarak bölgenin parmakla gösterilen bir ili olmuş bir Balıkesir hayalimiz,” dedi.

Girdi maliyetleri nedeniyle çiftçinin tarımdan el çekmeye başladığını ifade ederek konuşmasına devam eden Turhan Çömez, “Her gittiğim köyde arazilerin satılmaya başladığını, insanların tarım ve hayvancılıktan çekildiğini görüyoruz. O sebeple yapacağımız işlerden en öncelikli olanı bölgesel kalkınmaya katkı sağlamak. Bütün projelerimizi tarım ve hayvancılık konusunda desteğe ayıracağız. Meraları köylülere vereceğiz. Ayrıca rasyonel bir çalışmayla, gerçek bir ulaşım projesiyle ulaşılmadık köy, mahalle bırakmayacağız,” diye konuştu.

Balıkesir’de bulunan asbestli borular ile ilgili de konuşan Turhan Çömez, “İlk yapacağımız işlerden bir tanesi de bu alt yapı problemini çözmek olacak. Diğer yandan üniversite öğrencilerimizin barınma sorununu çözeceğiz. Sosyal yardımlarda da çok büyük gelişme kaydedecek. Balıkesir’de kimse yatağına aç girmeyecek,” ifadesinde bulundu. / Umut Osman Sunci