SON DAKİKA
hava 16°


Google News

İYİ PARTİ’NİN YENİ YÖNETİMİ BASINLA BULUŞTU: SEÇİME HAZIRIZ MESAJI VERİLDİ

Son Güncelleme :

02 Aralık 2023 - 14:24

İYİ PARTİ’NİN YENİ YÖNETİMİ BASINLA BULUŞTU: SEÇİME HAZIRIZ MESAJI VERİLDİ

İYİ Parti Bandırma İlçe Teşkilatı, yeni yönetim kurulu üyelerini tanıttığı bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Yeni İlçe Başkanı Engin Can, tüm kadrolarıyla yerel seçime hazır olduklarını söyledi.

 

İYİ Parti Bandırma İlçe Teşkilatı Başkanı Engin Can ve yönetim kurulunun ev sahipliğinde basınla tanışma toplantısı düzenlendi. Grand Asya Otel’de düzenlenen toplantıya İYİ Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez ve İYİ Parti Balıkesir İl Teşkilat Başkanı Özgür Çelebioğlu da katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda yeni yönetim kurulu üyeleri tanıtılırken, İlçe Başkanı Engin Can bir konuşma gerçekleştirdi.

 

Engin Can konuşmasında, “31 Mart yerel seçimlerimde belediye başkanlığına aday adayı olmak için eski ilçe başkanımız Necmi Sertin istifası sonrası ilçe başkanlığı görevi önce yönetim kurulu tarafından yapılan seçimde yönetim kurulunun teveccühü akabinde Genel Başkan yardımcımız Teşkilat başkanımız Sn. Buğra kavuncunun teklifi Genel başkanımız Sayın Meral Akşener olurları ile ilçe başkanlığı görevi tarafıma tevdi edildikten sonra yönetim kurulunu kurmuş bulunmaktayım. Bu buluşmanın amacı yeni yönetimimiz ile çalışmalara başlamadan önce siz değerli basın mensuplarımız ile bir araya gelme, Çalışma startını sizlerle verme arzusudur.

 

Basının, çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olduğu şüphesizdir.

 

Basınımız, her ne kadar engellenmek istense de özgürlüklerin ilerlemesi konusunda ve kamuoyu oluşumunda büyük bir güce sahiptir. Bandırma’mızın her alanda hedeflenen başarıya ulaşmasında ve bu başarının olumlu yönde yansımalarına, basın mensuplarının gösterdikleri duyarlılık ve bu konuda yaptıkları başarılı çalışmalar büyük katkı sağlamaktadır.

 

Böylesine önemli bir görevi yerine getirmek için özveri ile çalışan, tüm basın çalışanlarına teşekkürü bir borç bilirim.

 

Sizlerin karşısında İyi parti Bandırma ilçe başkanı olarak konuşuyor olmaktan dolayı son derece bahtiyarım.

 

Üstlendiğim görevin ciddiyetinin ve zorluklarının farkındayım. bu bir bayrak yarışı, Benden önceki ilçe başkanımızdan aldığım bayrağı daha ileriye ve daha iyiye taşımak için etimle kemiğimle çalışacağımı belirtmek isterim.

 

Bize oy veren veya vermeyen, ülkemize dair haklı endişeleri bulunan vatandaşlarımıza karşı sorumluluğumuz var.

 

İyi parti Türkiye’nin önünü açmak ve Türk Milleti’ni hak ettiği yaşam standartlarına kavuşturmak için kuruldu.

 

Milyonlarca insanımızın her gün daha yoksul, daha umutsuz ve daha depresif şekilde hayatına devam etmesine şahitlik etmek bizlere acı veriyor. Biz İyi parti neferleri olarak Bunu değiştirmeden, insanlarımızın yüzünü güldürmeden hiçbir yere gitmeyeceğiz. Bunu önümüzde ki yerel seçimlerde de göstereceğiz,” dedi.

 

Engin Can konuşmasını, “Güneş yerinde, her şey yolunda, düşüncemiz, derdimiz vatan gerisi teferruat,” sözleriyle noktaladı.

 

İYİ Parti’nin yeni yönetim kurulu; Adnan Balaban, Anıl Murat Arısoy, Alattin Dil,Ali Sandık, Aytaç Karaca, Deniz Sümeli, Dilek Eskicioğlu, Elif Nur Akgül, Emine Kaya, Ender Gülaçtı,Erdinç Şevik, Ertuğ Atıcı, Faruk Yıldıran, Ferdağ Akova Hasçalık, Frde Aşırt Can, Fikret Çakır, Gültekin Turhan, Hüda Alak, Levent Erdem, Mehmet Ali Güzelkan, Meral Gündoğdu,Murat Öz, Oğuz Şenel, Osman Atik, Özgür Bakan, Özlem Efe,Pervin Kırtay, Rıdvan Çin ve Turgay Süzen isimlerinden oluştu.

Haber: Umut Osman Sunci