SON DAKİKA
hava 10°Google News

İYİ PARTİ’NİN BANDIRMA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AÇIKLANDI

Son Güncelleme :

15 Şubat 2024 - 11:57

İYİ PARTİ’NİN BANDIRMA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AÇIKLANDI

İYİ Parti’nin Bandırma Belediye Başkan Adayı belirlendi. Uzm. Dr. Orhan Can resmen Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi.

İYİ Parti, Bandırma Belediye Başkan adayını resmen açıkladı. Uzm. Dr. Orhan Can’ın Bandırma Belediye Başkan Adayı olarak belirlendiği İYİ Parti Bandırma İlçe Başkanlığı’nın sosyal medya hesabı üzerinden duyuruldu. Yapılan duyuruda, “İYİ Parti Bandırma Belediye Başkan Adayımız Uzm. Dr. Orhan Can olmuştur. Kendisine başarılar diliyoruz. Bandırma’mıza hayırlı olsun. Bandırma İçin en iyisi,” denildi.

Uzm. Dr. Orhan Can Kimdir?

Uzm. Dr. Orhan Can, 1965 yılında Bandırma’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bandırma’da tamamladı. 1984-1990 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimini tamamlayan Orhan Can, 1992-93 yıllarında Bandırma Devlet Hastanesi’nde acil hekimi olarak görev yaptı. 1993 yılında yurt dışına giderek 1993-1999 yılları arasında Avusturya Viyana Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyodiagnostik Ana Bilim Dalında Uzmanlık İhtisasını tamamladı.

Uzmanlık eğitimi bittikten sonra 2000 yılında Türkiye’ye dönerek çeşitli hastanelerde uzman doktor olarak hizmet verdi. 2016 yılında memleketi Bandırma’ya dönerek bir özel hastanede çalışmaya başladı. Halen Bandırma’da hizmet vermeye devam etmektedir.

Uzm. Dr. Orhan Can, evli ve bir kız, bir erkek olmak üzere iki çocuk babasıdır. Çok iyi derecede İngilizce ve Almanca. Orta derecede Arapça bilmektedir.