SON DAKİKA
hava 26°Google News

İYİ PARTİ NECMİ SERT İLE ÖZLEM URAL’I ALGI YAPMAKLA SUÇLADI

Son Güncelleme :

26 Mart 2024 - 23:25

İYİ PARTİ NECMİ SERT İLE ÖZLEM URAL’I ALGI YAPMAKLA SUÇLADI

İYİ Parti Bandırma İlçe Başkanı Engin Can, Necmi Sert ve Özlem Ural’ın CHP ile bir ittifak varmış gibi algı yaptıklarını ifade ederek, “Bu hususu çok açık ve net bir şekilde tekzip ediyoruz,” diye konuştu.

İYİ Parti Bandırma İlçe Başkanı Engin Can, bir açıklama yayınlayarak İYİ Parti Eski Balıkesir İl Başkanı Özlem Ural ve Eski Bandırma İlçe Başkanı Necmi Sert’i CHP ile bir ittifak varmış algısı yapmakla suçladı.

İYİ Parti Bandırma İlçe Başkanı Engin Can açıklamasında, “Bandırma İYİ Parti, hür ve müstakil olarak sahadadır. Uzm. Dr. Orhan CAN adayımızdır. İttifak görüntüsü varmış algısı yaratanlar İYİ Parti’de bir dönem maalesef koltuk işgal edenlerdir. Partimiz ile kesinlikle alakası yoktur. Bu hususu çok açık ve net bir şekilde tekzip ediyoruz. Bu durumun tekzip ve tavzihini siz değerli basın mensuplarından talep ediyorum,” dedi.

Necmi Sert ve Özlem Ural, CHP Bandırma Belediye Başkan Adayı Dursun Mirza ile birlikte bir araya gelerek iftar yemeği dağıtmıştı. Ayrıca Özlem Ural, CHP tarafından düzenlenen Tuğçe Kandemir konserinde de CHP’lilerle birlikte sahneye çıkan isimler arasında yer almıştı. Özlem Ural, CHP’nin saha çalışmalarında da sık sık Dursun Mirza’nın ve Ahmet Akın’ın yanında görülüyor.

Necmi Sert ve Özlem Ural’a CHP kanadından ne vaat edildiği kamuoyunda merak konusu olmuş durumda. Öte yandan Özlem Ural, daha önce, “Ayıdan post, gazeteciden dost olmaz,” sözleriyle gündeme gelmiş ve bu sözleri basın camiasında büyük tepki çekmişti.