SON DAKİKA
hava


Google News

İmamoğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a: 5 yıl geriden geliyor

Son Güncelleme :

29 Kasım 2023 - 14:58

İmamoğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a: 5 yıl geriden geliyor

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Erdoğan’ın “Unutmayın bugün bir başlık atıyorum, yeniden İstanbul” açıklamasına verdiği yanıtta “5 yıl geriden geliyor. O yeniden İstanbul başlığı 2019’da atıldı” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Zafer Toprak Kütüphanesi ve Cumhuriyet Tarihi Araştırma Merkezi’nin tanıtım toplantısına katıldı.

Toplantının ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın partisinin bugünkü grup toplantısında yaptığı “Unutmayın bugün bir başlık atıyorum, yeniden İstanbul” açıklamasına yanıt verdi.

İmamoğlu yanıntında, “5 yıl geriden geliyor. O yeniden İstanbul; İstanbul’un yenilenmesi, güçlenmesi, iyileşmesi, güzelleşmesi başlığı 2019’un 31 Mart’ında atıldı. O yolculuk devam ediyor, bizi izlemeye devam etsinler” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, partisinin bugünkü grup toplantısında 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlere ilişkin konuştu. Erdoğan, muhalefeti de hedef alarak, “Yeniden İstanbul” mesajı vermişti.

Erdoğan’ın açıklaması şöyled: “Bizdeki muhalefetten ne köy olur ne kasaba. Bunların ufku ancak buna yetiyor. Biz bunlara bakarak rehavete kapılmayacağız. 31 Mart seçimleriyle ilgili hazırlıklarımızı, yürüteceğiz. Rakiplerimizin karşımızdakiler değil, onları kontrol edenler olduğunu unutmayacağız. Gençler, bugün bir başlık atıyorum: Yeniden İstanbul. Programımız işliyor. Cumhur İttifakı olarak en güçlü şekilde yolumuza devam edeceğiz. MHP ile görüşmelerimiz karşılıklı anlayış temelinde ilerliyor. Cumhur İttifakı’nın 31 Mart seçimlerinden de alnının akıyla çıkacağına inanıyorum.”