SON DAKİKA
havaGoogle News

HÜSEYİN ÇERİ’DEN ALTAY MAÇI YORUMU; “UCUZ KURTULDUK!”

Son Güncelleme :

06 Kasım 2023 - 20:39

HÜSEYİN ÇERİ’DEN ALTAY MAÇI YORUMU; “UCUZ KURTULDUK!”

Eski Milli Kaleci ve Bandırmaspor’un eski kalecilerinden Hüseyin Çeri, Bandırmaspor-Altay karşılaşmasını yorumlayarak bordo-beyazlı ekibin maçın ilk 45 dakikasında sahadan kaybolduğunu belirtti. Çeri, “Ucuz kurtulduk,” dedi.

Hüseyin Çeri, Bandırmaspor’un 2-0’lık galibiyetle kendi sahasından galip ayrıldığı Altay müsabakasına yönelik açıklamalarda bulundu. Hüseyin Çeri, Bandırmaspor’un yanlış ilk 11 tercihi nedeniyle kötü bir futbolla maça başladığını belirterek, “Takım ilk yarıda sahada yoktu,” diye konuştu. Hüseyin Çeri, “Mutfakta her şey var,” sözleriyle takımın iyi değerlendirilmesi gerektiğinin altını çizerken, “Bunun için de iyi bir teknik heyete ihtiyaç var,” ifadesinde bulundu.

Hüseyin Çeri; “Sonuç olarak 3 puanı hanemize yazdık ama Altay ligin son sırasında yer alan bir ekip ve 2 puanları var. Altay, maçın ilk yarısında Bandırmaspor karşısında daha üstündü. Bandırmaspor tutuk bir futbol oynadı, bu nedenle ilk yarı gol pozisyonu yaratamadı ve gol atamadı.

Maçın ikinci yarısında da Altay daha düşük profilli bir futbol oynadı. Bandırmaspor, biraz daha gayretliydi. Bu gayret sonucu da 52. dakikada penaltıdan golü bulduk. Altay da gol pozisyonları yakaladı ama gole çeviremedi. Bandırmaspor, 66. Dakikada da golü buldu ve maç 2-0 sonuçlandı.

Şunu söylemeden geçemeyeceğim. Bandırmaspor’un her maç üzerine koyarak daha iyi bir futbol oynaması gerekiyordu ama Altay maçında çok tutuktu. Ben Altay’ı sıradan bir takım olarak görmüyorum. Altay köklü bir geçmişi olan, büyük bir kulüp. Aman dikkat, küçümsememek lazım demiştik ama teknik heyet sanırım bu konuda futbolcularla bir diyalog kurmamış. Çünkü Bandırmaspor maçın ilk yarısı çok kötü bir futbol oynadı.

Bandırmaspor’un teknik direktörü yeni ama ben Altay karşılaşmasındaki ilk 11 tercihini hatalı buluyorum. Bandırmaspor’un bir hafta önceki ilk 11’i iyiydi ve harika bir futbol ile ligin lideri Eyüpspor’dan 3 puanı aldı. Bunu göz önüne alması gerekirdi ama kendi tercihini sahaya sürdü. Bu yanlış bir tercihti çünkü takım ilk yarıda sahada yoktu. Altay’ın iki golü de ofsayttan döndü. Ucuz kurtulduk diyebilirim,” dedi.

“Manisa da sıradan bir takım değil.”

Bandırmaspor’un önümüzdeki hafta deplasmanda oynayacağı Manisa Futbol Kulübü karşılaşmasına yönelik açıklamalarda bulunan Hüseyin Çeri, “Manisa da sıradan bir takım değil,” uyarısında bulundu. Hüseyin Çeri; “Bandırmaspor’un artık geriye düşmesi söz konusu olmamalı. Çünkü direkt şampiyonluğa oynayacak bir ekip. Mutfakta her şey var. İyi değerlendirildiği zaman Bandırmaspor’u durdurabilecek hiçbir şey yok. Bunun için de iyi bir teknik heyete ihtiyaç var,” sözleriyle konuşmasını noktaladı.

Haber: Umut Osman Sunci