SON DAKİKA
havaGoogle News

HUBUBAT FİYATINDAKİ SORUN SÜLEYMAN DÖNMEZ ÖNCÜLÜĞÜNDE MİLLETVEKİLLERİNE İLETİLDİ

Son Güncelleme :

12 Haziran 2024 - 15:51

HUBUBAT FİYATINDAKİ SORUN SÜLEYMAN DÖNMEZ ÖNCÜLÜĞÜNDE MİLLETVEKİLLERİNE İLETİLDİ

Balıkesir Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu ve Bandırma Ziraat Odası Başkanı Süleyman Dönmez ve beraberindeki oda başkanları hububat fiyatlarındaki sıkıntıları bölge milletvekillerine aktardı.

Hububat fiyatlarının düşük açıklanması ve desteklemelerin yetersiz olması, Balıkesir’deki üreticileri zor durumda bırakıyor. Balıkesir Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı ve Bandırma Ziraat Odası Başkanı Süleyman Dönmez öncülüğünde diğer ilçelerin ziraat odaları başkanları, hububat fiyatlarının artırılması ve desteklemelerin iyileştirilmesi taleplerini Balıkesir milletvekillerine ilettiler.

Görüşmede bulunan isimler arasında Süleyman Dönmez’in yanısıra Gönen Ziraat Odası Başkanı Kemal Arpacı, Susurluk Ziraat Odası Başkanı Özkan Gürkok ve Manyas Ziraat Odası Başkanı Kudret Özden yer aldı. Bölge milletvekillerinin desteğiyle, üreticilerin sesini duyurma hedefinde olan oda başkanları, hububat fiyatlarındaki sıkıntıların çözümü için çalışmalara devam edeceklerini kaydettiler.

Bu kapsamda Balıkesir Milletvekilleri; İsmail Ok, Belgin Uygur, Mustafa Canbey, Ali Taylan Öztaylan, Serkan Sarı, Burak Dalgın ve Ekrem Gökay Yüksel ziyaret edildi. Konunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Tarım Bakanına da iletilmesi için girişimlerde bulunulacağı belirtildi.

Süleyman Dönmez konu ile ilgili, “Talebimiz 15 TL seviyelerinde fiyatın revize edilmesidir. Bu fiyat farkı bile en azından çiftçinin seneye ekim yapabilmesine olanak sağlayacaktır. Ziraat Bankası’nın da çiftçiye verilen kredileri faizsiz bir yıl ötelemesini beklemekteyiz,” dedi.