SON DAKİKA
hava 21°Google News

HAZAL SARAÇOĞLU ADAY ADAYLIĞINI SÖYLEDİĞİ ŞARKIYLA AÇIKLADI

Son Güncelleme :

31 Mart 2023 - 19:22

HAZAL SARAÇOĞLU ADAY ADAYLIĞINI SÖYLEDİĞİ ŞARKIYLA AÇIKLADI

Müzik öğretmeni olan Hazal Saraçoğlu CHP İlçe Örgütünde düzenlediği basın toplantısında Levent Yüksel’in “ Sana söz baharlar gelecek “ şarkısıyla 28. Dönem milletvekilliği aday adaylığını açıkladı. Saraçoğlu’nun basın açıklamasına Belediye Başkanı Tolga Tosun, CHP İlçe Sekreteri Barış Tütüncü, Dursun Mirza, Metin Ok ve çok sayıda partili katıldı.

Ülkemden vazgeçmedim

Okuduğu okulları, aldığı eğitimleri anlatarak basın toplantısına başlayan Hazal Saraçoğlu “ Bandırmalıyım, 30 yaşında müzik öğretmeniyim. Yüksek lisansımı bitirdim. Benimle aynı eğitimleri almış arkadaşlarım geleceklerini yurtdışında ararken, ben ülkemde kalmaya ve elimi taşın altına koymak istedim. Umudum var, ülkemden vazgeçmedim.”

Demokrasi sadece kağıt üzerinde bir yazı olmuş

Kendimi bildim bileli Recep Tayyip Erdoğan’dan başkasını görmedim diyen CHP Milletvekili aday adayı Hazal Saraçoğlu “ Cumhuriyet Halk Partililer olarak haykırıyoruz bu kader değildir. Ülkemiz insanı bu zulme layık değildir. Yasama, yargı, eğitim, medya, kadının kaç çocuk doğuracağı ve hatta dindarlık bile tek kişilik karar ve imzaya çekilmiştir. İstanbul sözleşmesinden çıkıldıktan sonra 603 kadın öldürülmüş, 464 kadında şüpheli adli vakalardan dolayı hayatını kaybetmiştir. Küresel cinsiyet eşitsizliği 2021 raporuna göre Türkiye, listede 146 ülke arasında 124’üncü sırada yer almaktadır. Ekonomik bağımsızlığımız yok edilmiş, toplanan vergiler içeride ve dışarıda bir avuç yandaşa, çıkarcıya aktarılırken, milletimiz korkunç bir işsizliğe açlığa mahkum edilmektedir.

Çocuklarımız eğitimde denek olarak kullanılıyor

Sürekli değişen eğitim politikalarıyla Türkiye bilgi çağından koparılmakta, çocuklarımız eğitimde adeta denek olarak kullanılmaktadır. İhtiyaçlarını karşılamayan öğrencilerimiz zorunlu olarak denetimsiz tarikat yurtlarına sığınmaktadır. Görüyoruz ki, iktidar aydın insan istemiyor. Etnik kimlik, yaşam tarzı, cinsiyet ve inanç eksenli ayrıştırıcı siyasetle toplumsal barışımız derin yara almıştır. Tek kişilik saray hükümeti iktidarını sürdürebilmek için kutuplaşmayı ve ayrışmayı çözüm olarak sunulmuştur.”

Ben hazırım

Saraçoğlu “ Gençler Türkiye2nin aydınlık geleceği ve güvencesidir. Türkiye’nin geleceği gençlerin özgürlüğüne, eğitimine, yaratıcılığına ve vizyonuna bağlıdır. Ben hazırım. Mustafa kemal Atatürk’ün Ey Türk gençliği diye başlayan hitabesindeki öğütler ve damarlarımdaki asil kanın verdiği cesaretle onun ilkeleri doğrultusunda Türkiye Cumhuriyetinin bir genci ve kadını olarak tek başıma kalsam, tarihin bana yüklediği sorumlulukla Cumhuriyetimizin üzerinde kurulmak istenen vesayeti kaldırıp, çağdaş uygarlığa ulaştırmaya, ikinci yüzyıla yeşertmeye hazırım “ Dedi.

Basın toplantısında İlçe Sekreteri barış Tütüncü, Belediye Başkanı Tolga Tosun, Dursun Mirza, Metin Ok kısa konuşmalar yapıp Hazal Saraçoğlu’na başarılar dilediler.