SON DAKİKA
hava 10°Google News

HAYATTAKİ HASTAYA ÖLDÜ DEDİLER: HASTANE SKANDALI AİLEYİ İSYAN ETTİRDİ

Son Güncelleme :

05 Nisan 2024 - 13:24

HAYATTAKİ HASTAYA ÖLDÜ DEDİLER: HASTANE SKANDALI AİLEYİ İSYAN ETTİRDİ

Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınan bir hastanın ailesine hastanın eks olduğu bilgisi verildi. Sonrasında ise bir yanlışlık yapıldığı ve vefat eden başka bir hastayla dosyanın karıştırıldığı ileri sürüldü.

Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşanan skandal niteliğindeki olay, bir ailenin yaşadığı kâbusun vahim detaylarını gün yüzüne çıkardı. Yoğun bakım ünitesinde tedavi gören bir hastanın ailesine hastanın öldüğü bildirdi. Ardından hastanın yaşadığına yönelik yapılan düzeltmeyle birlikte ortaya çıkan bu trajik hata, hastane yetkililerinin tavrıyla daha da üzücü bir boyuta ulaştı. İddiaya göre hastane yetkilileri, kendilerine konu ile ilgili bir dava açılması halinde tedavinin aksayabileceğini ve hastayı kabul etmeme hakları olduğunu söyledi.

İsmini açıklamak istemeyen hasta yakını konu ile ilgili bilgi paylaşarak, “04 Nisan 2024 Perşembe günü Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınan hastamız için 05 Nisan 2024 Cuma saat 02:52’ de hastaneden aranarak vefat haberi ile birlikte cenazemizi saat 09:00’da teslim alabileceğimiz bilgisini aldık.

Hastaneye gitmek üzere yola çıktığımızda hastaneden tekrar aranarak, yanlışlık yapıldığını, vefat eden başka bir hastayla dosyanın karıştığını, hastamızın durumunun iyi olduğunu öğrendik. Üzüntümüzün üzerine durumun şokuyla birlikte böyle bir yanlışlığın nasıl yapılabileceğini sorduğumuzda karşılaştığımız üslup ve tavır kabul edilemez.

Yapılan yanlış yüzünden hayatta olan hasta için 5-6 saatlik yas süreci yaşadığımız yetmiyormuş gibi; şikayetçi /davacı olmamız halinde tedavinin aksayabileceğini, hastayı kabul etmeme hakları olduğunu söyleyen doktorun apaçık tehdit içeren sözlerine maruz kaldık,” dedi.